"Anadolu" gemisi ilk görevine hazır

"Anadolu" gemisi ilk görevine hazır

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türk Deniz Kuvvetleri’nin en büyük ve en güçlü gemisi TCG Anadolu ilk görevine hazırlanıyor. Devasa gemi Denizkurdu Tatbikatı’nda sahne alacak. Türk ordusunun güç gösterisi yapacağı tatbikatta tüm gözler Anadolu'ya çevrilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türk donanmasının son üyesi, en büyüğü, amiral gemisi TCG Anadolu ilk önemli görevine hazırlanıyor. Anadolu, Denizkurdu Tatbikatı’nda Ege ve Akdeniz’de gövde gösterisi yapacak.

232 metre boy 32 metre genişliğe sahip Anadolu gemisi, Türk Deniz Kuvvetleri’nde göreve başladı. Dev gemi 1443 personel kapasitesi ile denizden karaya asker ve zırhlı araçların çıkarılması için kullanılıyor. Ayrıca üzerinde taşıdığı Bayraktar TB-3 silahlı insansız hava araçları ile Mavi Vatan'da önemli bir güç çarpanı oluşturuyor.

Anadolu gemisi ilk görevine hazır

Türk Deniz Kuvvetleri’nin en büyük gemisi TCG Anadolu İstanbul ve İzmir Limanlarında ziyaretçiler için demir atmış, kabiliyetlerini tüm Türkiye’ye göstermişti. Bu kez de ilk tatbikatıyla nefesleri kesecek. TCG Anadolu’nun katılacağı Denizkurdu Tatbikatı 1-4 Haziran ve 6-12 Haziran arasında gerçekleştirilecek. Tatbikatta, Anadolu’nun yanı sıra 107 su üstü gemisi, 9 denizaltı ve 56 hava unsuru katılacak. Amfibi deniz piyade birlikleri, Sat-Sas timleri ve kıyı birlikleri de kabiliyetlerini sergileyecek.

Tatbikat ile yalnızca TCG Anadolu değil, Türk ordusu tüm gücüyle sahneye çıkacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan helikopterler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan F-16’lar başta olmak üzere farklı görevleri üstlenecek uçaklar katılacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber