Ankara Emniyeti'ne saldırının yeni görüntüleri

Ankara Emniyeti'ne saldırının yeni görüntüleri

{ title }

SONRAKİ VİDEO

15 Temmuz'da saldırılara maruz kalan kurumlardan biri de Ankara Emiyet Müdürlüğü'ydü. Sivillere ateş açıldı, TOMA'lar hedef alındı. İşte darbe gecesi dehşetinden yansıyan yeni görüntüler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimi öncesinde yaşananlara ilişkin yeni görüntülerde, saat 23.47 ila 00.14 arasında İl Emniyet Müdürlüğü önündeki Ankara-Konya Yolu ile Emniyet Müdürlüğü girişinin 4 TOMA ile kapatılması yer alıyor.

İl Emniyet Müdürlüğünün en çok bombalanan bölümündeki bir emniyet personeli tarafından çekilen görüntülere göre kapalı haldeki yol, saat 00.21'de TOMA'ların darbe girişiminde bulunan askerlerin kullandığı tanklar tarafından itilerek açılmaya çalışılıyor. Tank ile 2 TOMA'nın karşı karşıya kaldığı anlarda yoğun silah sesleriyle birlikte çatışma başlıyor.

Fethullah Gülen'in yeğeni itiraf etti

Saat 00.23'te çatışma görüntüleri altında FETÖ mensuplarının kullandığı tankların Emniyet Müdürlüğü girişine zorla yerleştikleri görülüyor.

Kabataş vapur iskeleleri 10 Ağustos saat 24,00'e kadar hizmet verecek

BBP lideri Mustafa Destici'den hükümete Yenikapı sitemi

Darbecilere ait askeri kamyon gibi büyük araçlar da tanklara destek veriyor. Bir süre sonra darbecilerin nizamiyedeki polislere "teslim ol" çağrısı yaptığı sırada çok sayıda tank ve FETÖ mensubu teröristler, emniyet önündeki yolu kapatıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bazı vatandaşlar vuruluyor

Vatandaşlar ise saat 00.30'da Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek, yola yerleşen zırhlı araçlara ve tanklara doğru yürüyerek darbe girişiminde bulunanları engellemeye çalışıyor. Bu sırada FETÖ mensubu askerlerin açtığı ateş sonucu bazı vatandaşların vurularak yere düştüğü görülüyor.

Emniyet içerisinde önlem alan polisler ile yol üzerindeki vatandaşların tekbir getirerek tankların üzerine yürüdüğü, FETÖ mensubu askerlerin de bu kalabalığa yoğun şekilde ateş ettiği görüntülere yansıyor.

Görüntülerde FETÖ mensuplarının helikopterler ile polislerin bulunduğu yere doğru ağır silahlarla ateş etmesi ve F-16'nın bomba attığı an yaşanan sarsıntı da görülüyor.

Vatandaşların ve polislerin tankların üzerine çıkarak darbe girişimcilerini yakalamaları da kayıtlarda yer alıyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber