hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ankara kulisi: Kılıçdaroğlu'na özel "İnce" anketi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ankara'da dikkatler Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasında yapılması beklenen görüşmede. İnce, Abdulkadir Selvi'ye konuştu. "Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ben müzakereye açığım" dedi. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı kesin aday listesinin yayımlanacağı 31 Mart'a kadar Muharrem İnce ile görüşecek mi? Neyi bekliyor? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Ankara'da konuşulan sıcak kulis bilgilerini aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova kulislerden aktardığı son bilgiler:

  Kılıçdaroğlu sağlıklı bir anket görüp Muharrem İnce'nin gerçek gücünü ölçtürmek istiyor. Şu an önünde Muharrem İnce ile ilgili çok çelişkili anketler var. Bunun için sağlıklı ve sadece Kılıçdaroğlu'na özel yapılan yüksek örneklemli bir anketin sonucunu bekliyor.

  YÜKSEK ÖRNEKLEME SAHİP BİR ANKET OLACAĞI SÖYLENİYOR

  CHP'nin anketçileri olmayan adaylıkların sorgulanamayacağını dört cumhurbaşkanı adayının kesinleştikten sonra birkaç gün içinde sahaya çıkıp, bir hafta içinde kesin sonuç verecek bir anket yapılacağını rapor ettiler.

  BİRKAÇ GÜN İÇİNDE SONUCU ALINACAK VE KARAR VERİLECEK

  Dün adaylar kesinleşti birkaç gün içinde yüksek örnekleme sahip bir anketin yaptırılması ve Kemal Kılıçdaroğlu ile kurmaylarının kararı bundan sonra vermesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ARACILARIN İKİ İSMİ UZLAŞTIRMA TALEBİ VAR

  Partinin içinden dışından çok sayıda aracının uzlaştırma talebi ile Kılıçdaroğlu'na geldiğini öğrendim. Kılıçdaroğlu'nun her zamanki sakinliği ile bu süreci soğukkanlı götürdüğü ifade ediliyor.

  CHP'DE 31 MART'A KADAR ÇÖZÜLSÜN GÖRÜŞÜ HAKİM

  Ancak takvim açısından da sıkışıklık var. Adaylar 31 Mart Cuma günü kesinleşecek. 1 Nisan'da oy pusulasındaki yerleri için kura çekilecek. Adaylar kesinleştikten sonra çekilse bile oy pusulasına adı yazılabilir endişesi var. Çünkü bu konuda cumhurbaşkanlığı seçim kanununda bir boşluk var.

  "Cumhurbaşkanlığı seçim kanununda boşluk olan durumlarda milletvekili kanununa bakılır" diyor CHP'li hukukçular. Orada da adaylıktan çekilenin pusuladan çıkarılması var.

  Ancak YSK çekilse de adını pusulaya basabilir. "Kanunda açık hüküm yok" görüşü ağırlıklı CHP'de. O yüzden bu iş çözülecekse 31 Mart'a kadar çözülsün görüşü hakim ama Kılıçdaroğlu sakin izlenimleri de ifade ediliyor.

  Ankara kulisi: Kılıçdaroğluna özel İnce anketi

  Yaptırdığı özel anket sonucu eline geçtikten sonra Kılıçdaroğlu'nun Memleket Partisi'nden randevu istemesi bekleniyor ve bunun için de kritik bir hafta içindeyiz diyebilirim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KILIÇDAROĞLU-İNCE NE KONUŞACAK?

  Ne önereceği ise o ankete bağlı olacak, kulislerde birçok iddia var. Başkan yardımcılığı deniyor ki bu artık olmaz 12 maddelik protokol var. Bakanlık için Kılıçdaroğlu MEB'i kimse ile konuşmadı. Acaba rezerv mi tutuyor yorumları var.

  CHP LİSTELERİNDEN VEKİLLİK Mİ ÖNERİR?

  Bunun için de şu an 6'lı masa içindeki çalışmalar sürüyor. "Zaten yeterince zorlu bir liste süreci var önlerinde o yüzden vekillik önerse bile sayı yüksek tutulamayabilir" deniyor ama tümü Kılıçdaroğlu'nun kararı öncesi yapılan yorumlar, akıl yürütmeler olarak konuşuluyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow