Antrenman sahası evleri oldu! Çadırkentte yarışmalara hazırlanıyorlar

Antrenman sahası evleri oldu! Çadırkentte yarışmalara hazırlanıyorlar

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Dört sporcu depremden yalnızca saatler önce Bursa’da Türkiye birincisi olup 5 madalya ile memleketleri Adıyaman’a dönüyordu. Ancak dönüşte felaketi yaşadılar. Şimdi ise antrenman yaptıkları pist çadırkente dönüştü ve evleri oldu. Detayları CNN TÜRK muhabiri Burçak Bozkuş ve kameraman Halil Kahraman aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatice Türk, Kübra Dalmış, Gülşen Akyüz ve Bensu İzci 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremden bir gün önce sevinci yaşayıp beş madalya kazandılar. Sevinçle memleketleri Adıyaman’a dönen sporcular hiç beklemedikleri bir tabloyla karşılaştı.

Yaşları küçük ama hedefleri hayalleri kendilerinden büyük olan dört sporcu çadır kentte antrenmanlarına devam ediyorlar. Milli takım hedefi olan sporcular yaşam mücadelesinin devam ettiği Adıyaman’daki çadırkent artık onların hem evi hemde antrenman yeri oldu.

Antrenman sahası evleri oldu Çadırkentte yarışmalara hazırlanıyorlar

Hatice Türk, “Depremden bir gün önce Bursa’daydık. Ben 2000 metre yürüyüşte Türkiye birincisi oldum. Otobüste gelirken çok eğlendik ama deprem haberi geldi. Deprem haberi geldiğinde herkes birden durdu, çok kötüydü.” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kübra Dalmış, “Ben oradaydım, yoldaydım, geliyordum. Çok mutluyduk. Hepimiz sonra buraya geldik. Deprem haberini aldık. Hepimiz çok üzüldük. Çünkü hepimiz ailemizin enkaz altında kaldığını düşünüyorduk. Çünkü Adıyaman’da bir şey kalmamıştı. Geldik, antrenörümüz sayesinde o şokları atlattık. Ailemle birlikte çadırkentte kalıyorum. Önceden antrenman yaptığım yerde şu an evimi belledim ve burada yaşayıp kalkıyoruz” dedi.

Gülşen Akyüz, “Burası hem evim hem antrenman pistim. Depremden önce burası her zaman gidip geliyorduk. Düzenli olarak antrenmanımızı sürdürüyorduk. Yarışmalarımıza gidiyorduk. Her zaman düzenli olarak şampiyonlukla geliyorduk. Madalyalarımızla Türkiye birinciliği, ikinciliği, üçüncülüğü ama şu an hem evimiz hem antrenman yaptığımız pisliğimiz oldu. Yani psikolojimizi toplamak o kadar kolay olmadı. Antrenmanlara tekrar başladık. Kampa gideceğiz. Daha iyi dereceler yapmak için hazırlanacağız. Vazgeçmiyoruz. Pes etmek bizim işimiz değil. Bence antrenmanlarımıza devam, hedeflerimize devam.” sözlerini kullandı.

Antrenman sahası evleri oldu Çadırkentte yarışmalara hazırlanıyorlar

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bensu İzci, “Pes etmemeye çalışıyoruz. Hedeflerimiz var. Ailemle kalıyorum. Her şeye rağmen ayakta durmaya çalışıyoruz. Hayallerimiz hedeflerimiz için. Hedefimiz şu anda milli takım ,sonrasında Avrupa şampiyonluğu. Hayalleri olan bir insan için hiçbir engel yoktur.” ifadelerini kullandı.

Antrenör Elmas Akıncı, “Şu an önceden burası güzel bir atletizm pisti gibi güzel bir ortamımız vardı. Şimdi ise çadırkent oldu ama ben yine de çocukları psikolojik duygularını yerine getirmek için antrenmana devam etmek istedim. Hiçbir zaman pes etmedik. Biz bu durumda ne olursa olsun her zaman arkalarında durdum.” dedi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber