hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ataklı: Bir CHP'linin o parayı yok ettiği söyleniyor

  Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz'ın Artı1 TV'yi finanse ettiğini iddia etmişti. İddiaya, gazeteci Uğur Dündar sert tepki gösterdi. Son açıklama ise gazeteci Can Ataklı'dan geldi. Ataklı, televizyon için toplanan 40 milyon liranın bir CHP'li tarafından yok edildiğini öne sürdü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Bir kere CHP'den toplanan 40 milyon TL para var. Yine bir başka CHP'linin 'Ben hallediyorum' diyip o paranın önemli bir bölümünü yok ettiğini söylerler." Son iddia böyle... Gazeteci Can Ataklı, tartışmalara konu olan Artı1 TV'nin açılmasıyla ilgili böyle konuştu.

  KORKMAZ'IN BAZI İSİMLERİ FİNANSE ETTİĞİ İDDİASI VAR

  Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz'ın bazı medya organlarını finanse ettiğini iddia etti. Özdil'in bu iddiasına gazeteci Uğur Dündar sert tepki gösterdi. Yılmaz Özdil'e seslendi, ağır sözlerle eleştirdi.

  Tartışma, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in SBK Holding patronu Korkmaz hakkında yazdığı tweet ile başladı. Özdil, Korkmaz'ın finanse ettiği bazı gazetecilere ilişkin bilgilerin ABD'deki iddianamede yazdığını ifade etti. Artı1 TV tartışmasına gazeteci Can Ataklı da katıldı. Ataklı, Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'in birbirine girmesine değindi. "Konuşulanları aktarmak durumundayım. Uğur Dündar ile Tuncay Mollaveisoğlu'nu da ayrı tutarak anlatacağım. Artı1 TV'nin kurulduğu zamanla ilgili birçok şaibe var" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "CHP'DEKİ 40 MİLYON TL'NİN YOK EDİLDİĞİNİ SÖYLERLER"

  Can Ataklı, Artı1 TV'nin kuruluşuna ilişkin önemli bir iddiada bulundu. "Bir kere CHP'den toplanan 40 milyon TL para var. Yine bir başka CHP'linin 'Ben Hallediyorum' deyip o paranın önemli bir bölümünü yok ettiğini söylerler" ifadelerini kullandı.

  Ataklı, Özdil ile Dündar'ın tartışmasını doğru bulmadığını ve Özdil'in tartışmadan büyük yara aldığını söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow