Ata'nın heykeli Atatürk Müze Odası'nda

Ata'nın heykeli Atatürk Müze Odası'nda

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hiperrealist silikon heykeli yapıldı. 16 bağışçı bir araya gelerek o heykelin Pera Palas'taki Atatürk Müze Odası’na yerleştirilmesini sağladı. Detaylar, CNN TÜRK muhabiri Gaye Sude Kayışlı ve kameraman Yasin Kamaloğlu'nun haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pera Palace'taki 101 numaralı oda... Mustafa Kemal Atatürk, en kritik dönemlerde ülke için büyük önem taşıyan kararları buradaki çalışmaları sırasında aldı. Mustafa Kemal'in doğumunun 100'üncü yılında ise Atatürk Müze Odası haline getirildi. 

16 bağışçı bir araya gelerek müzeye bu heykeli kazandırdı. Ziyaretçiler Atatürk'ün hiperrealist silikon heykelini her gün saat 10-11 ve 15-16 arası müzede görebilecek. 

Eseri müzeye kazandıran isimler ise CNN TÜRK'e şunları söyledi:  

Otel genel müdürü Murat Eti: Otelin en değerli odası diye hep bahsediyoruz. Şimdi daha da bir değerlendi. Heykel ile taçlandırdık.

Organizasyon sahibi Cenk Dağcı: Heyel bir emeğin sonucunda Görkem Bey'in, sanatçımızın müzayede açık artırma ile gelen konuklarımıza sunduk ve şu an bugün buradayız.

Heykeltıraş Görkem Candan: Bu heykeli yapmak birkaç senemi aldı. Çok gururluyum böyle bir mekanda böyle bir yerde eserim sergilendiği için, bu yaşta sergilendiği için. çok gururluyum.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sanatçı/Yazar Bedri Baykam: Bizler tarafından orada değeri, karşılığı satın alınıp bu Atatürk müze evine hediye edilmesi gerektiğine inandım. Bu güzel işbirliğini, dayanışmayı, Atatürk için gönül birliğini hep beraber oluşturduk. Bu her birimiz için çok büyük bir gurur bizden sonra gelecek kuşaklar için. Zaten Atatürk bizim ebedi gururumuz ve onurumuz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber