hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AVM önünde vale hizmeti tartışması

  KAYNAKCNN TÜRK

  Kendi park ettiğiniz araç için AVM önü diye vale ücreti istendi mi? Ankara'da son dönemde yaşanan bu olayla ilgili tüketici hakları dernekleri devrede. Vatandaşların şikayet ettiği bu konu Ticaret Bakanlığı'na taşınacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara'da bazı alışveriş merkezlerinde ek hizmet verilmeden "vale ücreti" adı altında vatandaşlardan park ücreti alınıyor. Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, bu sorunu alanı düzenleyen bir yasa gerektiğini söyledi. Vatandaşları Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulunmaya davet etti. Dernek, bu şikayeti Ticaret Bakanlığı'na taşıyacak.

  Turhan Çakar, Bir takım AVM’lerin parklarından 2-3 saatliğine 25-30 lira kadar bir ücret alınıyormuş. Bu uygulama doğru değil. Aracıyla geliyor ve park etmek zorunda. Bu konuda yasal bir boşluk var. AVM'ler bu parkları ihaleye veriyorlar. O ihaleyi alanlar da oraya park eden tüketicilerden ücret alıyorlar. Biz de bir girişimde bulunacağız. Dernek olarak bakanlığa yazı yazarak haksız uygulamanın yapılmaması ve yasal düzenleme yapılarak bunun önlenmesini talep edeceğiz" dedi.

  AVM otoparklarında vale hizmeti verilmeden ücret talep edilmesinden vatandaşlar da şikayetçi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow