hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Avm'nin çatısı alev alev yandı

  İstanbul Levent'te bir alışveriş merkezinin çatısı alevlere teslim oldu. Binadan yükselen dumanlar kilometrelerce uzaklıktan bile görüldü. CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile Kameraman Doğukan Yıldırım da olay yerindeydi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Levent'te bulunan bir AVM'nin çatı katında 12.35 sıralarında yangın çıktı. Çatı katında bulunan ve restoran, eğlence mekanı olarak kullanılan bölümde çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Yangın nedeniyle oluşan yoğun duman ise mağazaların bulunduğu alt katlara kadar etki etti. AVM içindekiler özel güvenlik ekipleri ve alanda bulunan polis ekipleri tarafından yapılan uyarılarla hızla tahliye edildi. Polis ekipleri, itfaiyenin yangına ulaşabilmesi için Büyükdere Caddesi'ni Beşiktaş yönünde yaklaşık 20 dakika boyunca trafiğe kapattı. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, AVM dışından yanaştırılan merdivenler, içeriye giren ekipler ve binanın yan tarafında bulunan rezidans katlarından yangına müdahale ederek alevleri yaklaşık 1 saat içerisinde kontrol altına aldı. Yangında can kaybı ve yaralanan olmadığı öğrenilirken, çevredekiler ise büyük panik yaşadı. Söndürülen yangının ardından itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor.

  YANGINA 44 ARAÇ 131 PERSONELLE MÜDAHALE EDİLDİ, YARALANAN VATANDAŞIMIZ BULUNMAMAKTA

  Olay yerine gelen Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya , "AVM girişinin sol üst kısmında çatıdaki bir işletmenin çatısında çıkan bir yangına 44 araç 131 personelle müdahale edildi. Şu anda arkadaşlarımız bu işletmenin çatısındaki yangını kontrol altına almış bulunuyorlar. Ana binaya geçişte bir sıkıntı olmaması, yangının ulaşmaması için arkadaşlar çalışmalarını yaptı. Dumandan, yaralanan etkilenen vatandaşımız bulunmamakta. Hızlı bir şekilde tahliye işlemleri yapılmış. Gelir gelmez içeride vatandaş olup olmadığını sordum, olmaması çok sevindirici. İçişleri Bakanlığı'mızın ve bakanlığa bağlı AFAD Başkanlığımızın ekiplerinin daha önce bu tarz deprem, yangın, sel gibi konulardaki çalışmaları yoğunlukla tahliye üzerineydi. Şu an için tanıdığı, ailesinden biri burada çalışan, buraya gezmeye gelmiş olan kimse ekran başında endişe etmesin, belirlediğimize göre içeride kimse yok, tabi itfaiye ekipleri son kontrolleri yapacak." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow