Aytun Çıray İYİ Parti'den istifa etti

Aytun Çıray İYİ Parti'den istifa etti

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray partisinden istifa etti. İstifa mektubunda Çıray, İYİ Parti’nin altılı masadan kalktığı süreci hatırlattı. "Sadece İYİ Parti'ye değil, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine zarar verdi" dedi. Çıray istifa mektubunda ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray partisiyle yolları ayırdı, istifasını sundu.

Aytun Çıray, 14 Mayıs seçimlerinin hemen öncesinde yeni dönem milletvekilliği adaylığından çekilmişti. O günden bu yana da sosyal medya hesabından İYİ Parti'ye yönelik eleştiriler yürütüyordu. Çıray, İYİ Parti'den istifa etmeye karar verdi. O kararını da bir istifa mektubuyla duyurdu.

"KURULTAY SÜRECİNDE BANA TASFİYE OPERASYONU OLDU"

Çıray mektubunda, 2020 yılında yapılan kurultayı hatırlattı önce. "Başta bana ve Ümit Özdağ'a olmak üzere İYİ Parti'de bir tasfiye operasyonu başlatıldı" dedi.

"MASADAN KALKILMASI BİR ŞOK DALGASI ORTAYA ÇIKARDI"

Sonra da sözü İYİ Parti'nin altılı masadan kalktığı sürece getirdi. Çıray, "Başıma tabanca dayasalar dahi kalkmam denilen Millet İttifakı masasından kalkılmasıyla birlikte, Türk toplumunda ortaya çıkan şok dalgası, sonunda İYİ Parti Genel Başkanı'na karşı bir öfke seline ve onunla arasında derin bir güven bunalımına dönüştü" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çıray o bunalımın sadece İYİ Parti'ye değil, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanlığı seçim sürecine zarar verdiğini söyledi. O gerekçelerle istifasını sundu Çıray. Eskiden CHP'de siyaset yapan Çıray, Kılıçdaroğlu'na ve CHP'lilere kendisine destek verdikleri için teşekkür etti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber