"Aziz milletimizin başı sağolsun"

"Aziz milletimizin başı sağolsun"

Türkiye, dün İstiklal Caddesi'ndeki patlamayla sarsıldı. O saldırıya yönelik tepkiler sürüyor. Yapılan açıklamalarda ortak vurgu aynıydı. Acılar paylaşıldı, birlik mesajı verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“Aziz milletimizin başı sağ olsun.” Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, üzüntüsünü bu sözlerle dile getirdi. İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı. Şentop, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

"OLAY ÇOK YÖNLÜ İNCELENİYOR"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da "Hiçbir saldırı, Türkiye’nin azim ve direncini kıramayacaktır" dedi. Taziye mesajı yayınlayan Kalın, "Olay çok yönlü olarak incelenmektedir ve tüm boyutlarıyla ortaya çıkartılacaktır" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye’yi üzüntüye boğan saldırıyla ilgili bir açıklama da AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen çelik, “Bu menfur eylemi yapanlar ve bağlantıları mutlaka ortaya çıkarılacaktır. Türkiye’yi saldırılarla yolundan çevirmeye çalışanlar asla başaramayacaklar” ifadelerini kullandı.

"ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hayatını kaybedenler için rahmet diledi ve "Devletimizin tüm birimleri, bu kalleş saldırının faillerini ortaya çıkarmak için çalışmalarını titizlikle yürütmektedir" açıklamasını yaptı.

MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da taziye mesajı paylaşan isimlerdendi. Altun'un önemli bir ricası da vardı. Altun; "medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından "yüreğimize ateş düştü..." notuyla taziye dileklerini iletti.

Vali Yerlikaya yaralıları hastanede ziyaret etti

Vali Yerlikaya yaralıları hastanede ziyaret etti