Babacan: Biz olmasak bu kadar vekil çıkmazdı

Babacan: Biz olmasak bu kadar vekil çıkmazdı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk'e konuk oldu. 14 Mayıs seçiminde "partisinin seçime katkısı olmadığı" sorusunu yanıtladı. Gaziantep ve Kahramanmaraş vekillerini örnek gösteren Babacan, "Biz olmasaydık CHP bu kadar oy alıp bu kadar çok milletvekili çıkaramazdı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ali Babacan, "81 ilde, 766 ilçede teşkilatı olan ve bu güne kadar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir iktidar hazırlığı yapmış partiden bahsediyoruz. Bizim beyin gücümüz test edilmiş, ortaya konulmuş bir güç." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş örneğini veren Babacan, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyu yüzde 9,5'tan yüzde 16,3'e çıktı. Türkiye genelinde oy artışı 2,5 puan ama Kahramanmaraş'ta 6.8 puan. Kahramanmaraş'ta CHP'nin 1 milletvekili vardı, 2 oldu. İkincisi de bizim il başkanımız. Gaziantep'te Cumhuriyet Halk Partisi bir önceki seçimde yüzde 15 oy çıkartmış. Şu anda yüzde 20.4. 5 puan artış var. Bizim adaylarımızın olduğu illerin hemen hemen tamamında CHP'nin ciddi oy artışı var. Biz olmasaydık bu kadar milletvekili çıkmazdı. Bu kadar oy da alamazdı." dedi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber