Bahçeli: ''AKP ile PKK'nın birlikteliği resmilik kazanmıştır''

Video: Bahçeli: ''AKP ile PKK'nın birlikteliği resmilik kazanmıştır''

MHP Genel Başkanı düzenlediği basın toplantısında konuştu. PKK'nın yaptığı silahsızlanma çağrısı hakkında, hükümeti zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

AKP- PKK bölücü şebekesi açıklama yapmıştır. İmralı canisinin hazırladığı, Kandil'deki terör şeflerinin onay verdiği 10 maddelik ihanet belgesi pişkince, arsızca, ahlaksızca ilan edilmiştir. AKP, PKK ile beraber kameraların karşısında haince şov yapmıştır.

AKP ile PKK'nın gayrimeşru birlikteliği, bölücülük nikahı kıyılmasıyla resmilik kazanmıştır. Dolmabahçe Sarayı 100 yıl önce bile böyle bir kepazeliğe şahit olmamıştır. 1918'de boğaza demirlenmiş düşman gemilerinden İstanbul sokaklarına fırlayan müstevilerin pervasızlıklarıyla AKP- PKK'nın küstahlıkları hemen hemen aynı kapıya açılmıştır. Dünyanın en büyük kentinde PKK'nın mesajları, bölücülüğün yol haritası gururla duyrulmuştur.

1999'da kafes içinde mahkemeye çıkarılan, onbinlerce vatan evladının kanını döken, insanlık suçlusu cani başı hükümete ev ödevi vermiş, AKP'nin siyasi namusunu ortalığa düşürmüştür.

Türk milleti bu olanları normal göremez, görmeyecektir.

AKP'ye veren kardeşlerim, bir umuttur diyerek desteklediğiniz parti PKK'ya beyaz bayrak çekti. Görmeyecek misiniz? Muhafazakar, onurlu, Allah korkusuna haiz, ağzı dualı ve vicdan sahibi arkadaşlarım, arkasında durduğunuz parti Türkiye'yi teröristlere tapulamak üzeredir. Anlamayacak mısınız? Dolmabahçe'de Türkiye'nin başı öne eğilmiştir. Türk milleti inkar edilmiş, yok sayılmıştır. Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nu bırakarak kaçan yetmedi yurt topraklarını havaya uçaran, yetmedi geriliye geriliye İmralı'nın kollarına düşen vatansızlar PKK havarisi, PKK yandaşı, PKK yancılığında üste geçmişlerdir.

PKK iktidara ortak olmuş, hükümeti ele geçirmiştir. Erdoğan ve Davutoğlu'nun hiç mi milli ruhu hiç mi millet sevgisi kalmamıştır? Bunların mütareke yıllarındaki işgal komiserlerinden ne farkı vardır? Terör suçlusu bir katilin 10 maddelik ihanet metni tarihi bir karar süreci eşiği olarak nasıl yorumlanmakta, nasıl hazmedilmektedir? Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı, Grup Başkanvekili ve bir kurumun müsteşarı PKK'nın maskarası haline gelmeyi izzeti nefislerine nasıl sindirebilmişlerdir?

Öcalan canisi sözde mesajında, 30 yıllık çatışma sürecinin kalıcı barışa götürülmesinden ve demokratik çözüme ulaşmasından bahsetmektedir. Silahlı mücadeleyi bırakma temelinde stratejik tarihi karar vermek için PKK'yı bahar aylarında olağanüstü kongreyi toplamaya davet etmiştir. Bu daveti, silahlı mücadelenin yerini demokratik siyasetin almasına yönelik tarihi bir niyet olarak formüle etmiştir. Bebek katili, 21 Mart 2013 Nevruz'unda maşaları kanalıyla Diyarbakır'da kalabalıklara okunan mesajında artık silahlar sussun diyordu. Kan döken teröristlerin, sınır dışına çekilmesini istiyordu. Aradan geçen 2 yıllık süreçte PKK ne sözde geri çekilmesini sağlamış ne de silah bırakmıştır. Bilakis, teröristler dağ kadrosunu tahkim etmişlerdir. 2013'de silahlar susuyor diye milleti aldatanlar, izleyen yıllarda Mehmetçiklerimizin şehadetini korkakça izlemişlerdir.

PKK'nın sözde silah bırakması için akla hayale sığmayan tavizler, sıraya koyulmuş ve icrası için uygun zamana bırakılmıştır. Ne var ki, PKK'nın silah bırakacağını iddia etmeyin, bu yolla milleti avutup oyalamak bir şuursuzluktur.

PKK'dan kongre toplayıp karar almasını ummak saflık değilse ihanet ve suç ortaklığıdır. Kandil'deki terör çetesinin elebaşlarından birinin yaptığı son açıklamada sözde kongrelerin, formaliteden toplanan bir platform olmadığı Kürt sorununun çözülmediği bir ortamda silahlı mücadelenin bırakılmayacağı, tehditvari bir üslupla ifade edilmiştir.

PKK Türkiye'den, toprak almadan silah bırakmayacaktır. PKK hain amaçlarına ulaşmadan silahlarını gömmeyecektir. Aksini iddia eden varsa ya şerefi yoktur, ya da aklını ve mantığını kaybetmiş bir sefildir.

AKP artık hem HDP hem PKK'dır. Bölücülük AKP'nin bünyesini kangrene dönüştürmüştür. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS