hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bahçeli'nin "A takımı" belli oluyor: MYK ilk toplantısını 15 Nisan'da yapacak

  KAYNAKCNN TÜRK

  Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin "A takımı" belli oluyor. Partinin Kurultayda seçilen Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu ilk toplantısını Pazartesi günü yapacak. Bahçeli başkanlığındaki toplantıda 15 kişilik Başkanlık Divanı ile Merkez Disiplin Kurulu Başkanı belirlenecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHP'DE MYK 15 NİSAN'DA TOPLANIYOR

  Milliyetçi Hareket Partisi'nin 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nda seçilen Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu’nun ilk toplantısının tarihi netleşti.15 Nisan’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başkanlığında bir araya gelecek. Seçilen üyeler arasından 15 kişilik Başkanlık Divanı ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı belli olacak.

  ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN KABRİ ZİYARET EDİLECEK

  O toplantı öncesinde Bahçeli, MYK üyeleri ile önce Anıtkabir'e gidecek. Ardından MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in kabri ziyaret edilecek. Sonrasında Parti Genel Merkezinde toplantı yapılacak. Kurultayda seçilen toplantıda 75'i asil, 25'i yedek 100 üyeden oluşan MYK ile 9'u asil, 5'i yedek 14 üyeli Merkez Disiplin Kurulu bir araya gelecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  15 KİŞİLİK BAŞKANLIK DİVANI BELİRLENECEK

  17 Mart'taki Kurultay sonrasında düzenlenecek ilk toplantıda yeni seçilen üyeler arasından 15 kişilik Başkanlık Divanı belirlenecek. Başkanlık Divanında 12 Genel Başkan Yardımcısı, 1 Genel Sekreter ve 2 Genel Sekreter yardımcısı yer alıyor. Ayrıca MYK toplantısında Merkez Disiplin Kurulu Başkanı da seçilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow