hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Ersoy'dan Özgür Özel'e tepki

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, büyükşehirlerin yeterli yatırım yapamadığı bölgelerde, yatırımları bakanlık olarak devraldıklarını açıklamıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'se bu sözleri yalanlamıştı. Bakan Ersoy, Özel'in açıklamalarını yanıtsız bırakmadı. Özel'in emek hırsızlığı yaptığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, büyükşehir belediyelerinin sorumluluğunda olan yerlere yeterli yatırımların yapılmadığını eleştirmiş, bakanlık olarak altyapı yatırımlarını devraldıklarını duyurmuştu. Özel'den yanıtsa hızlı gelmişti. “Turizm Bakanı CHP’li belediyelere bir iftira attı bir yalan attı halkı doğrudan kandırdı. Diyor ki CHP’li belediyeler arıtma konusunda hassas değil, bu külliyen yalan.”

  Bakan Ersoydan Özgür Özele tepki

  Bakan Ersoy, o ifadelere yazılı açıklamayla yanıt verdi. “Özel, emek hırsızlığı yapmak yerine kendi belediyelerine el atmadıkları trafik, su ve daha birçok altyapı sorunu dolayısıyla kızmalıdır. 5 yıl boyunca ne hizmet yaptınız diye sorgulamalıdır. Yapılanlar ve yapılmayanlar ortadadır.”

  Ersoy, turizm merkezi olan Antalya ve Muğla gibi şehirlerde su arıtma yatırımlarının yapılmadığını hatırlattı. Bunların, belediyenin sorumluluğunda olduğunun altını çizdi. Atık su arıtma sorununun aciliyet gerektirdiğini vurguladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Ersoydan Özgür Özele tepki

  Bakan Ersoy, bakanlık olarak tesis yapımlarını devraldıklarını söyledi. Şu ana dek yapılan atık su arıtma tesislerine dair de bilgi verdi. Antalya Belek, Serik-2 ve Muğla Bodrum Atık Su Arıtma Tesisi'ne 1,82 milyar liralık yatırım yapıldığının üzerinde durdu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow