Bakan Özer 3 aylık verileri CNN TÜRK'e açıkladı

Bakan Özer 3 aylık verileri CNN TÜRK'e açıkladı

58 bin kayıt dışı öğrenci eğitime geri döndü. Bakan Özer, kayıt dışı öğrenciler için atılacak adımları da sıraladı. CNN TÜRK Muhabiri Nisan Korkmaz'a konuşan Bakan, ayrıca ikinci dönem ile birlikte 5 milyon öğrenciye verilecek ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin de bilgi verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"3 ay gibi kısa sürede 58 bin 826 öğrenciyi eğitime tekrar dahil ettik. Dolayısıyla 280 bin 743 olan kayıt olmayan öğrenci sayısı bugün itibariyle 221 bin 917'ye ulaştı."

Okula dönen kayıt dışı öğrenci sayısını açıkladı. Zorunlu olmasına rağmen, farklı nedenlerle eğitimden uzak kalan öğrenciler için atılacak adımları tek tek sıraladı.

"Tek tek ailelere ulaşma, öğrencilere ulaşma ve onları eğitime tekrar hangi seçenek kendileri için daha uygunsa o seçenekle eğitimle buluşturma ile ilgili çok kapsamlı bir çalışma sahada yürütüyoruz."

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK'e özel açıklamalar yaptı. Okullaşma oranlarının geldiği son noktayı hatırlattı ve "hedef yüzde 99" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"HEDEF TÜM ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YEMEK"

Pazartesi günü başlayacak olan ikinci dönem ile birlikte 5 milyon öğrenciye okulda ücretsiz yemek verilecek. Uygulama, öncelikle okul öncesi, pansiyonlu okullar ve taşımalı eğitim veren okullarda devreye girecek.

Bakan, ücretsiz yemek uygulamasında "Hedef tüm öğrencilere ücretsiz yemek vermek." ifadelerini kullandı.