Bakan Soylu: 2'si İsrail vatandaşı 3 kişi tutuklandı

Bakan Soylu: 2'si İsrail vatandaşı 3 kişi tutuklandı

İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evini görüntüleyen ikisi İsrail vatandaşı üç kişinin tutuklanmasına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Soylu, "Evi görüntülemekle kalmayıp işaretlemişler. Mahkeme kararı siyasal askeri casusluk suçundan tutuklandılar" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Keşif yapıp fotoğraflar çekmişlerlerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunu hedef alan 3 şüpheli tutuklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuya ilişkin açıklama yaptı. Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

"Orada birtakım çekimler yaparken Sayın Cumhurbaşkanımızın konutunu, ikametini de çekmişler. Sadece bununla da yetinmemişler aynı zamanda buraya yoğunlaşmışlar, bununla da yetinmemişler aynı zamanda işaretlemişler. Bunu orada gören güvenlik unsurları meseleye müdahale ettiler. İş, mesele, eldeki bilgilerle savcılıklara intikal etti. Burada da savcılıklar kanun, hukuk çerçevesinde bir değerlendirme ortaya koydular, tutuklama gerçekleşti. Bundan sonrası mahkeme safahatıdır. 'Siyasal ve askeri casusluk' suçu diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Mahkemeler ilerleyen süreçte kendi kararlarını vereceklerdir."