hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Tunç’tan yeni anayasa açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yeni anayasa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uzlaşmacı bir tutum sergileneceğini ifade eden Bakan Tunç'un gündeminde süresiz nafaka da vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kanal 7 televizyonunda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

  Dezenformasyon yasasıyla ‘yalan haber yayma’ suçunun tanımlandığını hatırlatan Tunç, ‘Dezenformasyonla Mücadele’ kapsamında yeni hazırlıkları olduğunu bildirdi.

  Yılmaz Tunç, “Yalan haberlerle toplumun huzurunu bozmak. Özellikle yeni dönemde toplum huzurunu bozan ve toplum güvenliğine aykırı suçlar bakımından da birtakım hazırlıklarımız var. Özellikle cezasızlık durumunu ortadan kaldırma gibi bir çalışmamız var”

  Bakan Tunç, süresiz nafaka konusunda ise mağduriyetler olduğuna dikkati çekerek, "Boşanma davalarıyla ayrılabilir" dedi.

  Tunç, “Boşanma davasıyla tazminatı, nafakayı ayırabiliriz. Mağduriyetlere sessiz kalmamamız gerekir. Kadının hassasiyeti konusunda hassasız. Diğer yandan eğer dosya bazında farklı haksızlıklara neden oluyorsa her iki taraf açısından da düşünmek gerek” sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yılmaz Tunç, nafaka konusunda aile hukukuyla ilgili 1 Kasım’da mağduriyetlerin tamamen ele alınacağı bir sempozyum düzenleneceğini kaydetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow