hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Varank'tan yeni Kabine açıklaması

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni öncesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 15.00'te TBMM'de yemin edecek ve görevine başlayacak. Cumhurbaşkan Erdoğan, mazbatasını TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli'den alacak.

  Törenin ardından saat 16.00'da Anıtkabir'i ziyaret edecek Erdoğan, 18.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 'Göreve Başlama Töreni'ne katılacak.

  Tören öncesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya açıklamalarda bulundu.

  Bakan Varanktan yeni Kabine açıklaması

  Varank'ın açıklamalarından satır başları şöyle; 

  Yeni Kabine oluştuktan sonra yemin edeceğiz. Bugüne kadar beklememizin sebebi aslında yeminle beraber vekilliğin başlaması ve bir görevin bitmesi olacağı için orada bir karışıklık olmasın diye arkadaşlarımızla yeminlerimizi etmedik. Yeni Kabine'den sonra inşallah yeminleri edeceğiz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aslında biliyorsunuz, devlette devamlılık esastır. Dolayısıyla bir göreve yeni bir isim atanana kadar aslında o görevler devam eder. Bu sadece işleri yürütme açısından böyle değil, Meclis açısından da böyle. Diyelim ki, Allah korusun bir savaş hali olduğunda milletvekilliği seçimi yapılmış olsa da Meclis'i toplantıya çağırdığınızda mevcut Başkan çağırır, mevcut vekiller toplantıya gelir.
   
  Devlette devamlılık esastır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hem yürütme, hem yasama tarafında yeni gördüğümüz uygulamalar var.

  YENİ KABİNE MESAJI

  Türkiye Yüzyılı diyoruz. Gerçekten Türkiye'nin önümüzdeki yüzyılda sadece bölgesinde değil dünyaya damga vuracağına inanıyoruz. Bu manada da bu işi sırtlanacak, bu işi yürütme tarafında, yasama tarafında, genel merkez tarafında parti teşkilatları olarak üstlenecek arkadaşlarımız tabi ki görevlerini alacaklar.

  Biliyorsunuz biz toplumdaki değişimi okuyabilen bir partiyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın siyaset anlayışında bu var. Biz seçimi kazanmış olmamıza rağmen hem Cumhur İttifakı ile 323 milletvekili çoğunluğu elde etmemiş olmamıza rağmen sayın Cumhurbaşkanımız yüzde 52.18 ile seçilmiş olmasına rağmen yine değişim kovalayan, değişimi takip eden biziz. Hem milletvekili listelerimizde bunu yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız Kabine'yi ilan edecek. Burada da illa ki değişiklikleri göreceğiz. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow