hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Balıkçı teknelerinde son hazırlıklar

  Av sezonunun başlamasına son 2 hafta kaldı. Balıkçıların hazırlıkları sürüyor. Bu sezon denizden ne çıkacak, beklenti ne? CNN TÜRK Muhabiri Serdar Er ve kameraman Buğra Benlioğlu Rumeli Feneri'ne gitti, balıkçıların son hazırlıklarını yerinde görüntüledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ağlar serildi, iğne iplikle işe koyuldu. Balık avı sezonu için son hazırlıklar yapıldı. 1 Eylül itibarıyla denizlerde av yasağı kalkacak. Balıkçılar "Vira Bismillah" diyecek. Bu sene balık beklentisi yüksek.

  Balıkçı teknelerinde son hazırlıklar

  Balık sezonuna hazırlanan balıkçılar, “Şu an ağların bakımını yapıyoruz, bunları yapmazsak balıklar kaçar. 2 haftada ağları tamir edeceğiz, motorlar bitti. Bütün hazırlıklar yapılıyor radarından al da makinesindene kadar. Bir fırsat yani bu. Ay başına kadar 1 Eylül'e kadar işi bitirmeye bakıyoruz. Ondan sonra Allah kısmet ederse denize çıkacağız. Geçen sene palamut güzeldi bu sene palamut o kadar güzel değil ama hamsi gelir geçen sene hamsi yoktu yerini hamsi alır. Tabii Allah'ın dediği olur bu sene dişli balıklar görünüyor çinekop, lüfer daha iyi görünüyor” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow