hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Balıklıgöl'de son durum ne? Balıklar artık gün yüzüne çıkmaya başladı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Şanlıurfa’daki sel felaketinde, kentin göz bebeği tarihi Balıklıgöl de selden nasibini almıştı. Göl ve çevresi çamurla kaplanmış, balıklarsa strese girdiği için saklanmıştı. Peki bölgede son durum ne? Detaylar CNN TÜRK Muhabiri Burçak Bozkuş ve Kameraman Halil Kahraman’ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Deprem nedeniyle Şanlıurfa’daki dünyanın "en büyük doğal akvaryumu" olarak nitelenen tarihi Balıklıgöl'ün suyu da çamur rengine döndü. Depremin ardından bir ay sonra berraklaşmaya başlayan göl suyu, bu kez sel felaketiyle bir kez daha çamur rengine döndü.

  15 Mart'ta yaşanan Şanlıurfa’daki sel felaketi nedeniyle tarihi Balıklıgöl ve çevresi de çamura bulanmıştı. Selin verdiği hasar nedeniyle, Balıkların öldüğü bile iddia edilmişti.

  Balıklıgölde son durum ne Balıklar artık gün yüzüne çıkmaya başladı

  Yapılan incelemelerde balıkların ölmediği, deprem ve sel nedeniyle strese girdikleri, bu yüzden de saklandıkları ortaya çıktı.

   

  PEKİ, BALIKLAR NE DURUMDA?

  Deprem felaketinin ardından bir kez selle mücadele etmişti Şanlıurfa. Ancak şimdi dünyanın en büyük doğal akvaryumunda balıklar gün yüzüne çıkmaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Balıklıgöl’ü gezen vatandaşlar, suyun giderek berraklaştığını belirterek, yaşanan afet ve olumsuzluklardan insanların ders çıkarması gerektiğini söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow