hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nin inşası tamamlandı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Temeli 3 Temmuz 2020 tarihinde atılan İstanbul Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nin inşa çalışması tamamlandı. Caminin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış öncesi son hazırlıkları, CNN TÜRK Muhabiri Serdar Er ve kameraman Caner Emre Kınacı görüntüledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Osmanlı mimarisi özelliklerine sahip camii, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 12 Mayıs'ta ibadete açıldı. 3 Temmuz 2020'de temeli atılan ve çalışmaları 2 yıl 10 ay süren Barbaros Hayrettin Paşa Caminin tasarımı denizcilik sembolleriyle oluşturuldu. Mimar Sinan'ın Süleymaniye Camii'nden esinlenilen caminin inşasında modern inşaat tekniklerinden istifade edildi. Ana kubbe yazısını çevreleyen desenler gemi dümeni şeklinde yapıldı. Caminin diğer bölümleri gibi mihrap kısmı da özel işçilikle yapıldı. İçerisinde otopark, kitap kafe, 4-6 yaş anaokulu, dijital görsel sanatlar salonu, çok amaçlı salonların yer aldığı camide 20 bin kişi aynı anda namaz kılabilecek. Cami, Sarıyer- Yıldız arasındaki en büyük cami olacak. Caminin yapım maliyetleri, Barbaros Hayrettin Paşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla karşılandı.

  Barbaros Hayrettin Paşa Camiinin inşası tamamlandıBARBAROS HAYRETTİN PAŞA CAMİİ NEREDE?
   
  Levent Camii ya da Barbaros Hayrettin Paşa Camii İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde yer alan Levent Semtinde Büyükdere Caddesi, Levent Caddesi, Hacı Adil Caddesi ile Karanfil Caddesi üzerinde, Çayırçimen Sokağı’nın kesiştiği noktada yer alan yeni tarihli bir camidir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow