Barış Yarkadaş'tan İmamoğlu iddiası

Barış Yarkadaş'tan İmamoğlu iddiası

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV100 ekranlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir iddia ortaya attı. "83 yaşındaki annenin evine zabıta göndermeniz hiçbir şekilde izah ve kabul edilemez" diyerek eleştirdi. Peki İBB yönetimi bu iddialara ne cevap verdi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Ekrem İmamoğlu'nun yönettiği İBB'nin bir grup zabıtası gazetenin sahibi Burak Akbay'ın 83 yaşında annesinin yaşadığı Sarıyer'deki bir eve kalabalık bir şekilde gidiyorlar."

Gazeteci Barış Yarkadaş bu sözlerle ifade etti. Hedefinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. "Zabıta göndermeniz kabul edilemez" dedi.

"İmamoğlu'nun elindeki hem ayıptır, hem de korkutucudur." Yarkadaş bu iddiaları, TV100 ekranlarında dile getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Sözcü Gazetesi arasında süren polemiklere değindi. İmamoğlu hakkında bir iddia ortaya attı. "Burak Akbay'ın annesinin evine "hakkınızda imar ihbarı var" denilerek zabıta ekibi göndermiş" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Saygıdeğer hanımefendi karşısında bir grup zabıtayı görünce şaşırıyor. Hayırdır diyor. Sizinle ilgili bir imar ihbarı var diyorlar zabıtalar.

Yarkadaş, Sözcü Gazetesinin Sahibi Burak Akbay'ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu aradığını da iddia etti.

"Fakat Ekrem İmamoğlu telefonunu açmıyor. 2 saat boyunca açmıyor. Ve en nihayetinde konu ortada suç olmadığı için CHP Genel Başkanı'na gidiyor. Sayın Kılıçdaroğlu kısa bir araştırma yaptıktan sonra hakketten incir çekirdeğini bile dolduracak bir şey olmadığını yaptığı araştırma sonucu öğrenince İmamoğlu'nu çağırarak "Bu konuyu düzelteceksin bu kabul edilebilir bir şey değil" diyor.

PEKİ İDDİALAR DOĞRU MU?

CNN TÜRK ekibi bu sorunun cevabını araştırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni aradı. Ancak İBB yönetimi soruları yanıtsız bıraktı.