Lütfi Elvan, ODTÜ Rektörünü hedef aldı

Lütfi Elvan, ODTÜ Rektörünü hedef aldı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, internet güvenliğini BTK'ya devretmediği için ODTÜ Rektörünü hedef aldı, "Kendisini imparator zannediyor, haddini bilmeli" ifadesini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı'nın Editör Masası'na konuk oldu. Burada gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Elvan'ın hedefinde Rusya ve Moskova ziyaretinde bulunan HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş vardı. Demirtaş'ı "ihanet" ile suçlayan Elvan, Rusya'ya da "gözdağı" verdi, "Bizim de B planımız, C planımız var" dedi. Lütfi Elvan'ın hedefindeki bir diğer isim ise, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar'dı. Elvan, internetle ilgili ODTÜ'deki yetkilerin BTK'ya devredilmesi konusunda yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Prof. Dr. Acar'ı ağır ifadelerle hedef aldı, "Kendisini imparator zannediyor bu rektör zannedersem, herkes haddini bilmeli diye düşünüyorum" diye konuştu.

Davutoğlu'ndan HDP ve CHP için ağır sözler

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'a Sur, Cizre, Nusaybin gibi kentlerde devam eden operasyonlar soruldu. Elvan, "Şu ana kadar 200'e yakın terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Bu ilçelerimiz, mahallelerimiz terör örgütünden temizleninceye kadar operasyonlarımız devam edecek" yanıtı verdi.

PKK'nın saldırıları neticesinde zarar gören esnafın zor durumda kalmasının önüne geçecek birtakım tedbirler aldıklarını söyleyen Elvan, gerekirse ilave tedbirler de alabileceklerini söyledi.

Selahattin Demirtaş Moskova'ya gitti

Selahattin Demirtaş'ı "ihanetle" suçladı

Elvan'a yöneltilen sorular arasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Moskova ziyareti vardı. Elvan ziyareti nedeniyle Demirtaş'ı çok sert ifadelerle suçladı. Elvan, "Milletimiz, özellikle HDP'ye oy veren vatandaşlarımız, Demirtaş'ın ve HDP'nin nasıl bir parti olduğunu, bu ülkeye nasıl ihanet ettiğini net bir şekilde Rusya ziyaretiyle görmüştür" ifadesini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

MHP'den Selahattin Demirtaş için ağır sözler

Demirtaş'a yönelik suçlamalarını sürdüren Elvan, "Eline sazı alıp kanal kanal bazı medya organlarında parlatılmaya çalışılan Demirtaş işte bu. Şimdi yazın bakalım, acaba Demirtaş sazıyla mı gitti oraya? Lavrov'a, Putin'e saz çalmaya mı gitti, ne için gitti?" diye konuştu.

Ayhan Bilgen'den Erdoğan'a cevap

"Rusya'ya 'gözdağı' mesajı"

Elvan'ın çıkışlarından Rusya da nasibini aldı. Rusya'nın ekonomik yaptırım kararını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Elvan, "gözdağı" mesajı verdi, şunları söyledi: "Bakacağız, göreceğiz neler uygulayacaklar, ne tür yaptırımlar ortaya koyacaklar. Elbette bu tür bir yaklaşım içine girmeleri halinde bizim de atacağımız adımlar var. Bizim de B planımız, C planımız var. Bunların hepsi hazır. Rusya'nın herhangi bir yaptırım uygulaması halinde bizim de atabileceğimiz adımlar var."

ODTÜ'den Binali Yıldırım'a cevap

"Merkez Bankası'na müdahale söz konusu değil"

ABD'nin Merkez Bankası FED'in faiz artırmasıyla gündeme gelen faiz ve kur meselesine ilişkin soruları da yanıtlayan Elvan, Merkez Bankası'nın bağımsızlığına vurgu yaptı. Elvan, "Merkez Bankası bağımsız bir kurumdur, kararını bağımsız olarak alır ve hükümetimizin herhangi bir şekilde Merkez Bankasına müdahalesi söz konusu değildir. Onu özellikle vurgulamak istiyorum. Ben, bankanın gelişmeleri iyi gözlemlediğini ve yine gelişmelere göre ortaya koymuş olduğu yol haritası çerçevesinde hareket edeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

''ODTÜ'de rektör olmak yürek ister''

"ODTÜ Rektörü kendisini imparator zannediyor"

Elvan, dün yaşanan yoğun siber saldırıların ardından tartışma konusu olan internet güvenliğiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. ODTÜ'ye suçlamalarda bulunan ve internet güvenliğiyle ilgili sorumluluğu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) devretmesi gerektiğini söyleyen Elvan, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar'ı hedef aldı. Elvan, şunları dile getirdi:

"ODTÜ, internetle ilgili uluslararası arenada bir sorumluk almıştı. Ancak zaman içinde biz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunu (BTK) kurduk. BTK, Ulaştırma Bakanlığı aracılıyla ODTÜ'deki bu sorumluluğun, bu kuruma devredilmesi gerektiğini bildirdi, talep etti. Ancak ODTÜ bu konuda direniyor. Halbuki yasal düzenlemeler var, kendisini imparator zannediyor bu rektör zannedersem, herkes haddini bilmeli diye düşünüyorum."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber