Muharrem İnce: Vaatlerimi çalıp metne yazmışlar

Muharrem İnce: Vaatlerimi çalıp metne yazmışlar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk oldu. İnce, cumhurbaşkanı adayı olacağını söyledi. İnce, Deva Partisi Lideri Ali Babacan'ın 'Avrupa bize aferin diyecek' sözlerine de tepki gösterdi. "Avrupa’nın aferinine ihtiyacımız yok. Bu FETÖ ağzıdır" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Hakan Çelik ile Hafta Sonu" programına konuk oldu. İnce, Deva Partisi Lideri Ali Babacan'ın 'Avrupa bize aferin diyecek' sözlerine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı adaylığını CNN TÜRK ekranında ilan etti. Para desteği olmadığını belirterek seçmenlere imza çağrısında bulundu.

Muharrem İnce “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” soruna İnce, “Olacağım tabii ki. 100 bin vatandaşımız kayıtlı olduğu seçim kuruluna giderse, bana imza verirse, 1 milyona yakın para ben yatıracağım emanete. Zor bizim işimiz ama imkansız değil.” ifadeleriyle cevap verdi.

İnce, “Bu nasıl bir komplekstir, bu nasıl bir FETÖ ağzıdır, bu nasıl bir emperyalist uşaklığıdır, bu nasıl bir teslimiyettir? Batıya yaranma çabaları bizim böyle bir derdimiz yok, olamaz. Avrupa’nın aferinine ihtiyacımız yok bizim.” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İnce, millet ittifakının mutabakat metnini, “Benim vaatlerimi çalıp metne yazmışlar. Baştan savma oturmuşlar.” sözleriyle yorumladı. Muharrem İnce “Millet ittifakı'na katılır mısınız?” sorusuna da cevap verdi.

Zafer Partisi, Memleket Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi ile görüşmelerini de değerlendirdi ve “Adı geçen arkadaşlar ile bir araya geldik. Konuşuyoruz, görüşüyoruz. İyi geçti. Çok mesafe aldık. Çalışıyoruz, uğraşıyoruz. Türkiye ikili bir yapıya mahkûm değildir. Millete üçüncü seçenek olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

İnce, altılı masanın adaylık tartışmasına ilişkin, “2 bin 300 vaadi olanların bir adayı olacaktır. 15 Mayıs’a bırakmayacaklardır. Karşılıklı birbirlerine ayar veriyorlar. Bu karşılıklı restleşme. Diğer partiler de pastadan pay kapma telaşındalar.” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun dili sürçtü! \"Şişli Büyükşehir Belediyesi\" dedi...

Kılıçdaroğlu'nun dili sürçtü! \"Şişli Büyükşehir Belediyesi\" dedi...