hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayraktar: TEI Milli tasarım yerli uçak motoru üretti | Video

  BayKar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Akıncı ve Bayraktar İHA'larında TUSAŞ Motor Sanayii'nin geliştirdiği Milli tasarım, yerli üretim uçak motoru kullanılacağını duyurdu. Bayraktar, "Dünyada bu sınıfta açık ara en yüksek performans değerlerine sahip uçak motoru" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Savunma Sanayiinde önemli bir başarıya daha imza attı. İnsansız hava araçlarında yerli üretim uçak motorunun kullanılacağı açıklandı.

  BayKar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından, TEI tarafından geliştirilen yerli üretim uçak motorunun görüntüleri paylaştı. Bayraktar, test görüntülerinin bir ay öncesine ait olduğunu belirtti. Denenen motorun prototip değil, seri üretim motoru olduğunun altını çizdi.

  Ayrıca Selçuk Bayraktar, paylaşımına "TEI'nin geliştirdiği Milli tasarım, yerli üretim uçak motoru. Dünyada bu sınıfta açık ara en yüksek performans değerlerine sahip uçak motoru" notunu düştü. Bunun test edilerek kıyaslandığına vurgu yaptı. Ayrıca "Akıncı ve Bayraktar TB3'e güç verecek" diyerek yerli uçak motorunun insansız hava araçlarında kullanılacağını duyurdu.

  Türkiye önceden insansız hava araçlarının motorunu Kanada'dan alıyordu. Ancak Kanada Türkiye’nin Azerbaycan’a Ermenistan ile çatışmalarda kullanması için İHA verdiğinin iddia edilmesi sonrası satışları durdurmuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow