hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayram tatili 9 gün olacak mı? Kabine bugün toplanıyor...

  KAYNAKCNN TÜRK

  28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kurulan hükümet, 1 yılı geride bıraktı. Erdoğan bu 1 yılda hangi çalışmalara imza atıldığını, bugün yapılacak kabine toplantısının ardından açıklayacak. Toplantıda, Kurban Bayramı'nın 9 güne çıkıp çıkmayacağı konusunun da netleşmesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KABİNE HÜKÜMETİN 1 YILINI ELE ALACAK

  28 Mayıs 2023 seçimlerinin ardından 1 yıl geride kaldı. Enerjiden savunmaya, ekonomiden tarıma kadar birçok alanda adımlar atıldı. Deprem bölgesinde yaraların sarılmasına yönelik çabalar da devam etti. İşte o 1 yıllık değerlendirmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yapacak.

  Bayram tatili 9 gün olacak mı Kabine bugün toplanıyor...

  KABİNEDE KURBAN BAYRAMI TATİLİ KONUSU NETLEŞECEK

  Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilip 9 günlük tatil olmasına yönelik beklentiler artarken tüm gözler Beştepe'ye çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısında bayram tatilinin ele alınması öngörülüyor. Bu sene Kurban Bayramı 16-17-18 ve 19 Haziran tarihlerini kapsıyor. Okulların da 14 Haziran Cuma günü kapanmasıyla milyonlarca kişinin tatile çıkması beklentisi var. Bu nedenle özellikle turizm sektörünün bayram tatilinin 9 gün olmasına yönelik beklentileri arttı. Tatil kararı alınırsa toplantı sonrası duyurulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayram tatili 9 gün olacak mı Kabine bugün toplanıyor...

  EKONOMİ, TERÖRLE MÜCADELE VE GAZZE KABİNE GÜNDEMİNDE

  Beştepe'deki toplantıda, ekonomi programı ele alınacak, alım gücünü yükseltme ve fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin tedbirlerin sonuçları değerlendirilecek. Kabine’nin bir diğer önemli başlığı, terörle mücadele olacak. Hazırlıkları süren 9'uncu yargı paketi ile ilgili son durumun da ele alınması bekleniyor. Bölgesel gelişmeler, İsrail'in Gazze'ye saldırıları ve ateşkes çabaları da gündemde olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayram tatili 9 gün olacak mı Kabine bugün toplanıyor...  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow