hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BDDK Başkanı salgın dönemi adımlarına dikkat çekti

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, kurumun faaliyete geçmesinin 21. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Akben bankacılık sektörünün geleceğine ilişkin en önemli konular arasında sürdürülebilir ekonomik dönüşüm sürecinin olduğunu ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, kurumun faaliyete geçmesinin 21. Yıl dönümü vesilesiyle bir açıklama yaptı. Akben öncelikle salgın döneminde atılan adımlara dikkat çekti.

  "YENİLİKÇİ TEDBİRLER ORTAYA KONDU"

  "Kurumumuz 2020 yılında itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla mücadele sürecinde de uygulamaya koyduğu yenilikçi makro ve mikro ihtiyati tedbirler ile finansal ve reel kesimin olağan dışı zorlayıcı koşulları daha rahat karşılamasını sağlamıştır."

  Bilgi sistemleri mevzuatımızda gerçekleştirilen güncellemeler ile dijital bankacılık faaliyetlerinin altyapısının inşa edildiği vurgulandı.

  Başkan mesajında öngörülere de yer verdi. Avrupa Yeşil Mutabakatı ve buna ilişkin yayımlanan eylem planı kapsamında bankacılık sektörüne büyük görevler düştüğünü söyledi.

  Akben ayrıca ''Kurumumuz, görev ve yetkilerini ekonomide konjonktürel etkileri dengeleyici ve finansal istikrarı destekleyici biçimde kullanacaktır'' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow