Beklenen büyük İstanbul depreminin habercisi mi?

Beklenen büyük İstanbul depreminin habercisi mi?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde gece saatlerinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Peki bu deprem Büyük İstanbul Depremi'nin habercisi mi? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Ümit Uzun, Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ile aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde meydana gelen deprem akıllara beklenen büyük İstanbul depremini getirdi. Deprem, gece saatlerinde 5.14 kilometre derinlikte meydana geldi. Uzmanlar, bu depremin bir mesaj niteliği taşıdığını vurguladı. Çalışmaların hızlandırılması gerektiğinin altını çizdi.

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy konu ile ilgili “Küçük depremler, bizim İstanbul ve çevresinde Marmara’da depreme daha iyi hazırlanmamız gerektiği mesajını bize vermektedir. Gemlik Körfezinde 3,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 3,5 büyüklüğündeki deprem bir haberci, Marmara Denizi’nin canlı olduğunun gelecekte büyük depremler üretebileceğinin bir göstergesi. Türkiye'nin İstanbul depreminin yıkımına tahammülü yok. O yüzden kentsel dönüşüm projelerimizi Marmara Denizi çevresinde hızlandırmamız gerekiyor. İstanbul için en kötü senaryonun 7,5 büyüklüğündeki deprem olduğunu biliyoruz. Tarihsel süreçler içerisinde buna benzer depremler zaten var.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber