hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Beklenen kar geldi, İstanbul trafiği kilitlendi

  KAYNAKCNN TÜRK

  Meteoroloji'nin uyarısının ardından İstanbulular güne kar yağışı ile uyandı. Yüksek kesimlerin beyaza büründüğü megakentte, trafik zaman zaman durma noktasına geldi. İşte istanbul'dan kar manzaraları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji uyarmıştı. İstanbul'daki yağış tıpkı 1987'deki gibi yoğun olacak denildi. Bugün kar gün yüzüne çıktı. Tepeler beyaza büründü. Peki, İstanbul yoğun kar yağışına hazır mı? Kışla mücadele kapsamında bin 350 araç ve 7 bin personel hazır bekletiliyor.

  Kar yağışı özellikle İstanbul'un anadolu yakasında etkisini gösterdi. Çamlıca Tepesi'nde de benzer manzara vardı. Turistler kar yağışını görünce fotoğraf çekmeye başladı.

  Avrupa Yakası da güne karla başladı. Kar Avcılar'da etkisini gösterdi. Yolda trafik oluştu. Sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yüzde 70'lere çıktı. Beylikdüzü'nde ise işe gitmek isteyenler zor anlar yaşadı. Çevre halkı otobüs duraklarına sığındı.

  Meteoroloji, pazar günü kar kalınlığının bir metreyi bulacağını söyledi ve soğuk havalara karşı uyardı. Hava sıcaklığının da 12 derece düşmesi bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow