hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BES'te yeni uygulama

  Bireysel emeklilik sistemine yeni bir uygulama geliyor. Üçüncü kişiler hediye amaçlı olarak katkı payı ödeyebilecek. Evlilik, doğum günü, sevgililer günü gibi günler için ödenebilecek ek katkı payları için sertifika da verilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşveren grup, emeklilik sözleşmeleri ile otomatik katılım sistemi dışındaki bireysel emeklilik sistemi sözleşmelerine yeni bir uygulama getiriliyor. Üçüncü kişiler hediye amaçlı olarak katkı payı ödeyebilecek.

  Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu genelgesine göre, hizmeti vermek isteyen emeklilik şirketi, katılımcı adına internet sitesinde veya mobil uygulamada, emeklilik sözleşmesine özgü karekod veya benzeri araçlarla üretilen tanımlayıcı bilgiyi, katılımcının kendisinin veya vasisinin rızası ile erişime açacak.

  Hediye amaçlı olarak ek katkı payı ödemesi yapacak kişi, şirketin ödeme sayfasına yönlendirilecek. Burada, adına katkı payı ödemesi yapılacak emeklilik sözleşmesi sahibinin adı ve soyadı bilgileri, ek katkı payı olarak ödenecek tutar ve hediye edenin adı ve soyadı bilgileri ile iletişim bilgisi istenecek.

  Emeklilik şirketi, hediye edenin talebi halinde, elektronik veya basılı hediye sertifikasını hediye edene veya katılımcıya iletecek. Şirket, sertifika üretimi karşılığında hizmet bedeli talep edebilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hediye katkı payı sertifikalarında, hediye etme gerekçesi de yer alacak. Bes katılımcılarına evlilik, doğum, doğum günü, bayram, anneler günü, babalar günü, sevgililer günü ya da başka bir önemli gün dolayısıyla hediye ödeme gönderilebilecek. Hediye katkı, altın karşılığı da olabilecek. Hediye katkı payı ödeyenler çeyrek, tam, yarım altın tutarlarında ödeme yaptığını sertifikada belirtebilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow