Beton saksı banklar güvenlik açığı mı?

Beton saksı banklar güvenlik açığı mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, CNN TÜRK'te soruları yanıtladı. Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında gündem olan saksılarla ilgili sözlerini eleştirdi. Halk otobüsleri üzerinden de İmamoğlu’na yüklendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı sonrası caddedeki saksı bankların güvenlik açığına neden olup olmadığı gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözlerine tepki gösterdi. Gündeminde İmamoğlu’nun engelleniyorum çıkışı da vardı.

Tevfik Göksu, “Benim olduğum ortamda şu cümleyi söyleyemiyor ya, ben engelleniyorum niye demiyor. Hangi konuda engellendiğini iddia ediyorsa, hangi kanalda istiyorsa tartışmaya hazırım. ‘2021'de bana merkezi bütçeden 20 milyar lira para gelecek’ demiş. Bütçesini yaparken engelleyen bir hükümet olsa ne gelmesi lazım, 18 gelmesi lazım. 15 gelmesi lazım. Kaç gelmiş 25.6 milyar.” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK'te konuşan Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlanma limitini aştığını bu nedenle yeni borç yetkisi verilemediğini belirtti ve “İmamoğlu 3 buçuk yılda 30 otobüs aldı, İBB İETT’de kontrolü kaybetti.” dedi.

Tevfik Göksu, “İBB bu kafayla giderse 2 yıl içinde İstanbul’da otobüs kalmaz. Hurdaya çıkacak. Geçmişteki CHP’yi kim bitirmişti İSKİ. Aynı skandal burada var. Şimdi İETT’de patlayacak. Yolsuzluk mu? Tabii” sözlerini kullandı.

Göksu, İmamoğlu’nun kendisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tartışma alanına çektiğini söyledi.

Tevfik Göksu, “Hiç bu kadar hafif belediye başkanı gelmedi. Kendisine bir polemik alanı seçiyor. Amacı gündemde kalabilmek. Burası onun kariyer planlama merkezi, burası İBB başkanının 65 milyar bütçesi olan reklam ajansından ibaret.” ifadelerini kullandı.

Elektrik ve doğal gaz desteğinden kimler yararlanabilecek?

Elektrik ve doğal gaz desteğinden kimler yararlanabilecek?