Bisikletçiler ormanda kayboldu

Bisikletçiler ormanda kayboldu

Sporcular, Türkiye Bisiklet Şampiyonası'na hazırlanırken yönlerini kaybetmesinler diye ormanlık alanda ağaçlara naylon şeritler çekildi. Ancak çevreciler o şeritleri kirlilik gerekçesiyle toplayınca sosyal medyada tepkilere neden oldu. Çünkü sporcular ormanda yönünü kaybetti, saatlerce yolu bulamadı. Kanal D Haber'den Mustafa Şen ve Volkan Kamber'in haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çöp zannetti, parkurun etrafındaki şeritleri tek tek toplayıp çöpe attı. Üstüne bir de sosyal medyadan paylaşıp "duyarlılığını" gösterdi ama o şeritler antrenman yapan sporcular kaybolmasın diyeydi.

Türkiye Bisiklet Şampiyonası'na hazırlanan sporcular, 8 Ağustos tarihine kadar Polonezköy Tabiat Parkı'nda antrenman yapacak. Parkurda kaybolmamaları için ağaçların arasına şeritler çekilmişti. Sporcuları isyan ettiren ve tartışma yaratan konu, tabiat parkında ağaçlar arasına koyulan yönlendirme şeritleriydi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir kişi doğayı kirletiyorlar gerekçesiyle hepsini topladı ve bunu sosyal medyada duyurdu ama sporcular isyan etti. O şeritleri koparan parka giden bir doktordu. Kopardığı şeritleri, "Doğaya bırakılan plastik çöpleri topladık" notuyla paylaştı. Büyük tepki gördü ama o geri adım atmadı.

Ancak bisikletçiler için büyük bir risk var. O da ormanda kaybolma tehlikesi. Sporcular artık bir an önce şampiyonaya odaklanmak istiyor.