Borcu erken ödeyene tapu hemen

Video: Borcu erken ödeyene tapu hemen

TOKİ’nin borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik kampanyası sürüyor. Başvuru için son gün 28 m-Mayıs. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan piyasaya göre daha uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanabilecek

TOKİ, her yıl olduğu gibi bu yıl da borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik önemli bir kampanya başlattı. Başvurular 21 Nisan itibarıyla alınmaya başladığı kampanya, 28 Mayıs'a kadar sürecek.

Posta'nın haberine göre; başvurular, taksit geri ödemelerinin yapıldığı bankaya iletilecek. Borcunun en az dörtte birini kapatanlar da kampanyadan yararlanabilecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibarıyla başlamış olanlar yararlanabiliyor. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olanlar kampanyadan faydalanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan piyasaya göre daha uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanabilecek.

Ziraat Bankası ve Halkbank, 120 aya (10 yıl) varan krediyi konutta yüzde 1.37, işyerinde yüzde 1.47 oranla kullandıracak. Tutar sınırı olmayan krediden binde 5 oranında tahsis ücreti alınacak. Piyasada faiz oranları ise ortalama yüzde 1.52 seviyesinde.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS