Bu metro Türkiye'nin en hızlısı!

Bu metro Türkiye'nin en hızlısı!

Merakla beklenen İstanbul Havalimanı metrosu açıldı. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman, Türkiye'nin en hızlı metrosuna bindi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğluyla yolculuk yaptı ve metrodan çok özel görüntüler kaydetti. Ulaştırma Bakanı 14 Mayıs'ta yapılması beklenen seçime ilişkinde konuştu. İşte ekibimizin özel röportajı geliyor...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye'nin en hızlı metrosunun açılmasına günler kaldı. 120 kilometre hıza kadar ulaşabilen metro ile kısa sürede Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na ulaşılabilecek. Yüksek Hızlı Tren de 4 yıl sonra İstanbul Havalimanı'na entegre olacak. CNN TÜRK ekibi, İstanbul Havalimanı metrosunu açılmadan önce deneyimledi.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı arası 34 kilometrelik hat, ilk etapta açıldı. Aslında hat Gayrettepe'den başlıyor ama orada hala çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe kısmı da 3 ay sonra eklenecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamaları:

Kağıthane istasyonumuzla İstanbul'daki tüm metro hatlarına entegre olmuş oluyoruz. Ankara'dan gelen YHT İstanbul Havalimanı'na da gelecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçen hızlı tren buraya da gelecek. YHT önümüzdeki 4 yıl içinde bitmiş olacak. Bundan sonra Türkiye'deki şehir içi metrolarda yerli ve milli olan sinyalizasyon kullanılacak. İstanbulkart kullanılacak. Metrobüsteki fiyatlandırma gibi burada da benzer fiyatlandırma olacak.

Durmak yok yola devam diyoruz. Anketlere bakıyoruz. Önemli bir seçim. Son 20 yıldır Türkiye'de çok işler yapıldı. Bunu en iyi görenler yurt dışından gelen mevkidaşlarımız. Ulaştırma projelerini hayranlıkla gösteriyorlar. Türkiye son 20 yılda çok büyük işleri başardı. Dünyanın gelişmiş en büyük ekonomileri arasına girmeye Türkiye büyüyerek devam edecek. Seçimin ikinci tura kalacağını hiç zannetmiyorum. Bir an önce aday çıkarsınlar rakibimizi bilelim. Bu gidişle rakipsiz gireceğiz seçimlere. İstanbul'da oy kullanacağım İstanbul'da seçimi takip ederiz. Bununla ilgili plan yapmadık. Aşkla çalışan yorulmaz. 

SON DAKİKA: İstanbul Havalimanı metrosu açıldı! 1 ay ücretsiz olacak...

SON DAKİKA: İstanbul Havalimanı metrosu açıldı! 1 ay ücretsiz olacak...