Büyük yıkım kameralara böyle yansıdı

Büyük yıkım kameralara böyle yansıdı

Kahramanmaraş'ta 7,7'lik depremin şoku atlatılamadan 7,6'lık bir deprem daha oldu. 9 saat arayla gelen iki depremde yüzlerce bina yıkıldı. Kurtarma çalışmaları sürerken yaşanan ikinci depremin yol açtığı yıkım, canlı yayınlara yansıdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Depremzedelerin yardımına yetişmeye çalışırken canlarından oluyorlardı.

Türkiye, peş peşe gelen deprem kabusuyla sarsıldı.

7,7'lik depremden saatler sonra gelen 7,6 büyüklüğündeki ikinci deprem, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesini vurdu. Elbistan'da çok sayıda bina yerle bir oldu. İlk depremin ardından bölgede çalışma yürütenler, ikinci depreme enkazın ortasında yakalandı. O sırada kameralar kayıttaydı.

Adıyaman da ikinci depremden sonra ağır hasar aldı. CNN TÜRK ekibi, binalar yıkıldığı sırada yayındaydı.

Elbistan'daki deprem, Malatya'da da yıkıma yol açtı. Battalgazi ilçesinde 7 katlı bir bina, üst üste depremlere dayanamadı. Çevredekiler ölümle burun buruna geldi. İlk depremde yok olan Yeni Cami'den geriye sadece duvarları kalmıştı. 9 saat sonra gelen ikinci depremde bu duvarlar da tamamen yıkıldı.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeyse 2. depremden sonra bir bina daha çöktü. Binanın yerle bir olduğu anlar, cep telefonları tarafından görüntülendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlk depremden etkilenmeyen Elazığ'da ise, ikinci depremden sonra bir bina çöktü. İlk depremden sonra boşaltıldığı belirtilen binanın içinde, tespit yapmak için giren görevlilerin olduğu iddia edildi.

Adana'nın Sarıçam ilçesinde de bir caminin minaresi kameralar kayıttayken çöktü. Yaşanan panik kameralara yansıdı.

Deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

SON DAKİKA: 7,7'lik depremde can kaybı 1651 oldu

SON DAKİKA: 7,7'lik depremde can kaybı 1651 oldu