Büyükelçiden "James Bond" göndermesi

Büyükelçiden "James Bond" göndermesi

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, İstanbul Beyazıt'taki Kapalıçarşı’nın çatısından bir paylaşım yaptı. O kare akıllara James Bond’un başrolünü oynadığı Skyfall filmini getirdi. Peki o gün neler yaşandı? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz, Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Üyesi Rezal Koç’a soruyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’in Kapalıçarşı’nın çatısından yaptığı paylaşım akıllara James Bond’un başrolünü oynadığı Skyfall filmini getirdi. Bu paylaşım ile ilgili olarak “bu fotoğrafın öncelikle Kapalıçarşı’nın tanıtımı açısından olumlu olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullanan Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Üyesi Rezal Koç, “biz zaten Kapalıçarşı’ya gelen devlet misyonlarına, büyükelçilere Kapalıçarşı’nın çatısını da gezdiriyoruz. Jeff Flake de bu ziyaretinde Skyfall filmine de atıfta yaparak gülümseten bir paylaşımda bulundu” dedi.

Rezal Koç, “James Bond’un filminin çekildiği zaman Kapalıçarşı’nın tanıtımı açısından çok büyük katkıları olmuştu fakat filmin çekildiği dönemden bu yana Kapalıçarşı’da birçok değişiklik oldu. İstanbul Valiliği ve Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla çatı 2 yıl içinde tamamen yenilendi. Hatta birçok şey yenilendi, bu yenileme işlemleri, Kapalıçarşı 1 gün dahi kapanmadan gerçekleştirildi. Görenler tarafından hem şaşkınlık uyandırıyor hem takdir ediliyor. Şimdi tabi büyükelçinin bu paylaşımıyla çarşı çatısının yenilendiğini de göstermiş olduk” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı