Çanakkale şehidini uğurladı

Çanakkale şehidini uğurladı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Siirt kırsalında teröristlerin açtığı taciz ateşinde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan için memleketi Çanakkale'de tören düzenlendi. Şehit asker dualarla toprağa verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

33 yaşındaydı Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan. Evliydi, üstelik 9 ay önce baba olmuştu. Siirt'in Pervari ilçesindeki "Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç" operasyonunda, teröristlerin açtığı taciz ateşinde şehit düştü. Acı haberi yürekleri dağladı.

Şehit Jandarma için ilk tören Siirt'te, havalimanında düzenlendi. Naaşı daha sonra uçakla memleketi Çanakkale'ye uğurlandı. Şehidin anne ve babası cenazeyi karşılamak için havaalanına giderken Çan ilçesinde kaza geçirdi. Anne Gülten Ceylan ve baba Bekir Ceylan, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Çanakkale şehidini uğurladı

Şehit için Yenice ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Acılı ailesi gözyaşlarını tutamadı törende. 9 aylık bebeği ile törene gelen eşi de ayakta duramayacak kadar bitkin ve yaslıydı.

Çarşı Camisi'ndeki cenaze namazına şehidin yakınları, hemşehrileri ve askeri ve mülki erkan da katıldı. Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan, törenin ardından Çakıroba Köyü’ndeki aile mezarlığında dualarla son yolculuğa uğurlandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber