Canlı yayında gazeteci Latif Şimşek'e saldırı!

Canlı yayında gazeteci Latif Şimşek'e saldırı!

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, katıldığı bir televizyon programında kendi gibi konuk olan gazeteci Latif Şimşek’in üzerine yürüdü. Canlı yayında fiziksel saldırıda bulundu. Gazeteci Şimşek, Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında şikayetçi oldu. Savcılık soruşturma başlattı, koruma Emrah Topal gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sesler yükseldi, tansiyon bir anda arttı. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Gazeteci Latif Şimşek ile TV100 canlı yayında gerginlik yaşadı. Sonrasında ise Enginyurt, Şimşek'in üzerine yürüdü ve fiziki saldırıda bulundu.

Sunucu programa ara verdi ama o arada da tartışma sürdü ve Enginyurt'un koruması Latif Şimşek'i darp etti. O anlar da stüdyonun güvenlik kameralarına yansıdı. Gazeteci Latif Şimşek de televizyon programında kendisini darp ettiği gerekçesiyle Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Olay sırasında televizyon programının yapıldığı kanalda resmi görevi bulunmayan ve Cemal Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen Emrah Topal gözaltına alındı. Öte yandan Başsavcılık, Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma evrakının da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceğini bildirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Enginyurt ve korumasının gazeteci Latif Şimşek'i darp etmesini kınadı. Şimşek'e geçmiş olsun dileklerini ilettiler.