Casusluk karşılığı tatil

Casusluk karşılığı tatil

Savunma Sanayii’ndeki casusluk soruşturmasına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Savunma Sanayii Başkanlığı’nda Proje Müdürü olan Yusuf Hakan Özbilgin’in tatil karşılığında savunma sanayiindeki kritik öneme sahip gizli projelerin ihale bilgilerini yabancı şirketlere aktardığı kaydedildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Savunma sanayiindeki gizli projelerin bilgilerini paylaştı. Karşılığında Uzak Doğu’ya tatil talep etti. Savunmada casusluk operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı.

Eski Proje Müdürü Yusuf Hakan Özbilgin, Savunma Sanayii Başkanlığı’ndaki kritik projelerin ihale bilgilerini yabancı firmalara sızdırmış, hakkında 35 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Özbilgin’in Mustafa Sırrı Akın ve Emre Özlük’ün istekleri doğrultusunda kendilerine bilgi verdiği değerlendirmesi yapıldı.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre tape kayıt tutanaklarının girdiği dosyada Özbilgin’in, Akın’ın şirketi lehine Savunma Sanayii Başkanlığı’ndaki işlere müdahil olduğundan ve işlerini takip ettiğinden dolayı karşılığında da maddi menfaat temin etmek için “Uzak Doğu’ya gitmek istiyor deseydin” şeklinde konuşmalar yaptığı kaydedildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akın’ın masraflarını karşılamak üzere kendisini gezi amaçlı yurtdışına göndermesini Emre Özlük’ten talep ettiği, kahvaltı, yemek ve alkol gibi isteklerde bulunarak Özbilgin’in kendisine maddi menfaat temin ettiği değerlendirilmesi yapıldı.