hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Çat kapı haciz"e son! Düzenlemenin görüşmeleri Genel Kurul'da

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu hafta yoğun bir tempoya giriyor. Genel Kurul'da 7. Yargı paketinin görüşmeleri devam edecek. Teklifle çat kapı haciz dönemi bitiyor. Hükümlü anneler için de yeni düzenlemeler var. İşte Meclis'in gündemindeki başlıklar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçimler için geri sayım sürerken Türkiye Büyük Millet Meclisi yine yoğun bir haftaya giriyor.

  18 YAŞ ALTI ENGELLİ ÇOCUKLU ANNEYE İNFAZ ERTELEMESİ

  Bu hafta Genel Kurul'da da yedinci yargı paketi görüşmelerine devam edilecek. Teklifle, 18 yaşından küçük engelli veya ağır hasta çocuğu olan 10 yıldan az cezaya çarptırılan hükümlü annelerin cezalarının infazı 1 yıl ertelenebilecek.

  KİRACI-EV SAHİBİ UYUŞMAZLIĞINDA ARABULUCU ŞARTI

  Kiracı-ev sahibi uyuşmazlıklarında arabulucuya başvuru zorunlu olacak. Sentetik uyuşturucu ve türevlerinin imal ve ticaretinde, cezanın alt sınırı, 15 yıl hapse çıkarılacak.

  "ÇAT KAPI HACİZ"E SON 

  Konutta "çat-kapı" haciz işlemi tarihe karışacak. Hakim onayı olmadan haciz gerçekleştirilemeyecek. Göçmen kaçakçılığı için verilen cezanın alt sınırı 3 yıldan 5 yıla çıkarılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 2 BİN TL ARTACAK

  Plan Bütçe Komisyonu görüşmeleri tamamlanmasının ardından, en düşük emekli maaşını 7500 liraya çıkaran ve bayram ikramiyesini 2 liraya çıkaran düzenlemelerin de yer aldığı torba kanun teklifi de Genel Kurul gündemine ele alınacak.

  Deprem Araştırma Komisyonu da bu hafta Türk Kızılayı'ndan yetkilileri dinleyecek.

  Meclis'te siyasi partilerin haftalık grup toplantıları da yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba günü AK Parti grubunda partililere hitap edecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow