Çevreci çiftin katil zanlısı: Taş ocağı çalışanı para verdi

Çevreci çiftin katil zanlısı: Taş ocağı çalışanı para verdi

Katil zanlısı "Kiralık katilim" dedi. Çevreci çiftin cinayetinde azmettirici şüphesi kuvvetlendi. Antalya'daki taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu geçen hafta öldürülmüştü. Suçunu itiraf eden zanlı, kendisini cinayete azmettiren kişinin kapatılan taş ocağının çalışanı olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçen hafta Antalya'nın Finike ilçesindeki evlerinde ölü bulunan çift, çevreci kimlikleriyle, özellikle de bölgede mermer ocaklarına karşı yürüttükleri sosyal ve hukuki mücadele ile biliniyordu. Polis, cinayetlerin bu konuyla bir ilgisi olup olmadığını araştırıyordu. Katil zanlısının ifadelerine göre, cinayetlerin sebebi tamamen o mücadele.

Cinayetlerin ardından yakalanan, suçunu itiraf edip katil zanlısı olarak tutuklanan Ali Yumaç, daha önce çifti para için öldürdüğünü söylemişti. İfadesini savcılıkta değiştirdi. Kapatılan bir mermer ocağı firmasını suçladı. Ocağın bir çalışanının kendisini azmettirdiğini öne sürdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zanlı ifadesinde, "Olay akşamı maktullerden erkek olanını öldürme düşüncem belli ölçüde vardı. Ancak eşini öldürme düşüncem yoktu. Olay akşamı erkek maktul bana fener doğrulttu ben de o esnada vurdum. Erkek maktul sırtüstü düştü. Sonra kadına da ateş ettim. Onu da öldürdükten sonra kaçtım. Çok pişmanım" dedi.

Katil zanlısı Ali Yumaç, şimdi cezaevinde. Polis ise azmettirici olduğu öne sürülen kişilerin peşinde.