CHP Ankara kongresinde sert eleştiriler

CHP Ankara kongresinde sert eleştiriler

CHP'nin kritik il kongrelerinden biri de Ankara'ydı. Ankara kongresinde değişimciler ve genel merkezcilerin adayı yarışırken, yapılan konuşmalarda iki kesimin birbirine sert eleştirileri vardı. Kongreye katılım düşüktü. Kongrenin yapıldığı salonda koltukların boş kalması dikkat çekti. Ankara il kongresini kazanansa genel merkezin adayı Ümit Erkol oldu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

"YEMEĞİ BERABER YEDİK, HESAP CHP LİDERİ'NİN DENİYOR"

CHP Ankara kongresinde değişim isteyenler de değişimin sadece Kılıçdaroğlu ile sınırlı kalmasını eleştirenler de kürsüdeydi. Karşılıklı eleştiriler yöneltildi. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Biz değişim öneriyoruz. Tepeden tırnağa genel başkanı da kapsayan, tabana kadar inen değişim öneriyoruz" dedi. Emir'in sözlerine CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı yanıt verdi. Salıcı, "Biz yemeği hep beraber yedik ama 'Hesabı Kılıçdaroğlu ödesin' deniyor. Bu doğru bir iş değil. CHP'de kimse değişime, yenilenmeye karşı değil. Ama bizim değişim yenilenme dediğimiz şey sadece lider değişimini kapsamaz" ifadelerini kullandı.

CHP ANKARA'DA KOLTUKLAR BOŞ KALDI

Kongre sabah 10:00'da başlayacaktı. İlgi yoktu, Ankara gibi CHP'nin önemli illerinden birinde kongreye katılım düşüktü. Değişim ekibinden olanlar bu durumu eleştirdi. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Ankara kongresi böyle mi olmalıydı? Ne bu sessizlik, heyecansızlık, hepiniz sormuyor musunuz kendinize? Kongrelerimiz halktan kopuyor" çıkışını yaptı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

"DÜNE KADAR MASADA OLANLAR CHP'Yİ DİZAYNA ÇALIŞIYOR"

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da "Düne kadar ortaklık yaptıklarımız, aynı masada oturduklarınız dizayn etmeye çalışıyor. Fitneye fesata izin vermeyin" dedi.

"DAVA ADAMLIĞI BİTTİ, PARTİYE YALAKA KÜLTÜRÜ GELDİ"

Sadece değişim ve genel merkezciler değil, 3'üncü yol çağrısı yapanlar da vardı. Onlar da partide değişim ve genel merkez ekibinde yer alanlarla yol yürünmesine tepkiliydiler. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Bu salona geldiğinizde Ali Topuz'u, Oya Araslı'yı görürdünüz. Partinin vizyonuna değer katacak insanlardı. Partinin temel sorunu genel başkanlık değil, dava adamlığının bitmiş olması, yalaka kültürünün partiye gelmesi" ifadelerini kullandı.

GENEL MERKEZİN ADAYI ÜMİT ERKOL SEÇİLDİ

Ankara il başkanlığı için genel merkezin desteklediği Ümit Erkol ve değişimcilerin desteklediği Sercan Çığgın yarıştı. İki adayın blok listelerin sunulmasının ardından oylamaya geçildi. 241 oya karşılık 340 oyla genel merkezin adayı Ümit Erkol kazandı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow