"CHP erken seçim söylemi yapmayacak"

"CHP erken seçim söylemi yapmayacak"

{ title }

SONRAKİ VİDEO

CHP seçim çalışmalarını sürdürürken, bir süredir gündemde tuttuğu erken seçim ihtimalinin de ortadan kalktığını söyledi. Dikkat çeken açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan gelirken, "Erken seçim CHP gündeminden kalktı" mesajı verdi. CHP'nin sandık görevlilerine dair çalışmaları da sürüyor. İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TORUN: ERKEN SEÇİM YAPILMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

CHP bir yandan erken seçim olacakmış gibi çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan ise bu ihtimalin kalktığına dair dikkat çeken açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Yorun, katıldığı bir programda erken seçim sorusuna yanıt verdi. Şu an kasımda bir seçim beklentisi olmadığını söyledi.

CHP'Lİ ATICI:ARAYIP TELEFON O ŞAHSA MI AİT BAKIYORUZ

CHP sandık görevlilerine dair çalışmasını da sürdürüyor. Geçmiş seçimlerde yaşanan aksaklıkların tekrarlanmaması hedefleniyor. Milliyet'e konuşan CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, sandıklara atanan bütün görevlilerin tek tek arandığını söyledi. Seçim günü sandıklarda görev yapacak isimler büyük oranda netleşti. Görev yapamayacakların yerine yeni isimler de tespit ediliyor. Belirlenen sandık görevlileri CHP ilçe başkanlıklarına da liste halinde gönderiliyor. CHP'li Aytuğ Atıcı, "Tek tek arıyoruz, telefon o şahsa mı ait ona bakıyoruz. Ulaşabiliyor muyuz?" değerlendirmesi de yaptı. Çalışma en geç 15 Eylül'e kadar bitirilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bütün veriler altılı masayla da paylaşılıyor. Sandık görevlilerinden en önemli beklenti ise görevlerini eksiksiz yerine getirmeleri. Görevlilere seçim güvenliği ile ilgili sandık başlarında neler yapacağına yönelik eğitimler de sürüyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber