CHP içi muhalefetten karşı aday

CHP içi muhalefetten karşı aday

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken CHP’den dikkat çeken bir adaylık başvurusu geldi. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Kerimoğlu başvurusunu CHP İstanbul İl Başkanlığı'na yaptı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ile bilinen ve Ekrem İmamoğlu ile daha önce tartışma yaşayan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için başvuruda bulundu.

Bülent Kerimoğlu, Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanları ile yaptığı toplantıda gündeme gelmişti.

O günlerde partideki değişim tartışmalarını başlatan Ekrem İmamoğlu’nu toplantıda, ahlaksızlıkla suçladığı, İmamoğlu’nun ise "Ahlaksız sensin. Bakırköy’de sokakta gezemiyorsun, gelmiş burada konuşuyorsun" yanıtını verdiği öğrenilmişti.

Sonrasında da Bülent Kerimoğlu, katıldığı bir televizyon programında, Bakırköy’de sokağa çıkamamasının nedenin İmamoğlu olduğunu söyledi. İmamoğlu’nun belediye başkanlığını eleştirdi. Bülent Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak istediğini de söyledi.

Ancak yakın olduğu Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun adaylığını kurultay öncesi zaten ilan etmişti. Yeni Genel Başkan Özgür Özel’de, o kararda değişiklik olmayacağını söyledi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Adayların belirleneceği Parti Meclisi'nde İmamoğlu’nun isminin çıkmasına kesin gözüyle bakılırken Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı başvurusunda bulundu.

Bülent Kerimoğlu'nun dosya teslimine İl Başkanı Özgür Çelik'in katılmaması ve başvuru odasında eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının yer alması dikkat çekti.

Kerimoğlu, Özel’in ön seçim sözü verdiğini belirterek, sözün yere düşürülmeyeceği inancıyla başvuruda bulundum” dedi.

Önseçim olmasının örgütte bir heyecana bir bütünlüğe zemin sağlayacağının altını çizdi.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow