hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP-İYİ Parti arasında yeni polemik

  CHP VE İYİ Parti arasında seçim üzerinden yaşanan polemik bitmiyor. Bu kez iki parti kurmayları arasında çıkar grubu polemiği yaşandı. 81 ilde aday çıkarma kararı alan İYİ Parti'den bu karara ilişkin çatlak sesler de dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ PARTİ-CHP arasındaki aday belirleme süreci seçim sonuçları üzerinden yaşanan polemiklere bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti kanadı genel seçim muhasebesini devam ettirirken, CHP'den gelen yanıt üzerine gerilim yaşandı.

  YILMAZ: CHP'DEKİ ÇIKAR GRUPLARI YÜZÜNDEN KAYBETTİK

  Polemiğin fitilini İYİ Parti Genel Başkanı Yardımcısı Bilge Yılmaz'ın sosyal medya hesabından seçimin kaybedilmesinin nedeni olarak CHP'yi göstermesi ile başladı. Bilge Yılmaz, "Cumhurbaşkanlığı seçimini Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik" vurgusu yaptı.

  CHP-İYİ Parti arasında yeni polemik

  KAFTANCIOĞLU: HANGİ ÇIKAR GRUBUNDAYIM AÇIKLASIN

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da yine sosyal medya hesabından Yılmaz'ın o sözlerini alıntılayarak, "Tanıdığım kadarıyla elinde somut bir veri olmadan yorum yapmayacak bir nosyondan geliyor. Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu'nun etrafındaki kişilerden biri olarak; 'hangi çıkar grubunun' parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum" paylaşımını yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP-İYİ Parti arasında yeni polemik

  İYİ PARTİ'DE İTTİFAK ÇATLAĞI

  İYİ Parti yerel seçimler için tek başlarına seçime girme kararı aldıktan sonra yaşanan bu gelişme dikkat çekti. Bir yandan da İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem'den partisinin aksine "ittifak" vurgusu geldi. Yerel seçim kararı alan GİK toplantısına katılmayan Bahadır Erdem, görüşünü sosyal medya hesabından paylaştı. Erdem, "Cumhur İttifakı gerçeği sona ermedikçe önümüzdeki yerel seçimlerde de güç birliği olmadan büyük şehirlerde seçim kazanmak mümkün değildir" görüşünü savundu.

  CHP-İYİ Parti arasında yeni polemik

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow