CHP kurultaya gidiyor

CHP kurultaya gidiyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs seçim sonuçlarının ardından istifa eden MYK'sını yenileyecek. Kılıçdaroğlu'nun yarın A takımını açıklaması bekleniyor. CHP'nin yeni MYK üyeleri, partiyi olağan kongreye götürecek. Peki o kongrede Kılıçdaroğlu görevini bırakacak mı? Detaylar haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP, 28 Mayıs seçim sonuçlarının ardından olağan kurultaya gitme kararı aldı. Kurultay takvimini Merkez Yürütme Kurulu belirleyecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü.

CHP MYK üyeleri, seçim sonuçlarının ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na istifalarını sundu. İstifaları kabul eden Kılıçdaroğlu, hafta sonu Parti Meclisi'ni topladı. 5 saatlik toplantıdan olağan kurultay kararı çıktı.

CHP kurultaya gidiyor

Kurultay takvimini belirlemek, yeni MYK'nın ilk işi olacak. Kurultay için en yakın tarihin ise sonbahar olması bekleniyor.

CHP kurultaya giderken, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun görüşmeleri de önem kazandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü. O görüşmenin içeriğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Kurultayda İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na rakip olup olmayacağı ise merak ediliyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber