hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP lideri Kılıçdaroğlu: Veda etmek için buradayım

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu "Bugün bu kürsüye veda etmek için bulunuyorum. Veda etmek kolay olmuyor. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

  "Bu coğrafyanın neresinde yaşıyorsanız huzur içinde yaşamanızı isterim. Yeni bir başlangıç için beraber ve birlikte var olduğumuz bütün sıkıntıları aşalım istiyorum. Biz bunları yaptığımız zaman o şahane o görkemli Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Bugün bu kürsüye veda etmek için bulunuyorum. Veda etmek kolay olmuyor. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum. 

  Sarayın yol arkadaşı olmak kolaydır. Orada para vardır, kibir vardır, haram vardır. Bay Kemal'in yol arkadaşı olmak ise kolay değil, zordur. Tehlikelerle doludur. Başınıza her an her şey gelebilir. Parası pulu da yoktur Bay Kemal'in. Sarayı da yoktur.

  Sizler Bay Kemal ile yürümeye karar verdiniz, bu yolu seçtiniz. Bay Kemal'in sizler gibi gerçek dostları vardır. Bay Kemal ile yürümek akıldan öte bir yürek işidir. Sizi yürekten kutluyorum. Bay Kemal'in şansı da budur, sizin o kocaman yüreğiniz. Başınızı hep dik tuttunuz, karanlığın üzerinizi kaplamasına izin vermediniz. Bugün zalimlerin tahtını yıkmaya çok yakınız. Sizin gibi yol arkadaşlarım olduğu için onur duyuyorum."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meral Akşener'e müteşekkirim. Meral Hanım, merttir ve büyük mücadele veriyor.  Meral Hanım'ın arada ülkücü damarı tutuyor.

  "Evladım Ekrem İmamoğlu" demiştim, o da yanımda. Omuz omuza verdiğimiz dostum Mansur Yavaş da bizimle olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow