hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP lideri Özgür Özel'den HEDEP açıklaması

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. HEDEP ile CHP genel merkezi dahil her yerde görüşebileceğini vurguladı. HEDEP ile yerel seçim için işbirliği olacaksa bunu kamuoyunun bilmeye hakkının olduğunu söyledi. CHP Genel Başkanı, yerel seçimlerde birçok partinin yan yana geldiği ittifak ilişkisi yerine bölgelere göre iş birliklerinin önemli olduğunu vurguladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "İŞBİRLİĞİ OLACAKSA KAMUOYUNUN BİLMEYE HAKKI VAR"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, HEDEP eş genel başkanlarının kendisini ziyaret edeceklerini söyledi. HEDEP ile yerel seçim için işbirliği olacaksa bunun gizliden olmayacağının da sinyalini verdi. Özel şöyle konuştu:

  'Ziyarete gelmek isteriz' dediler, 'Beklerim' dedim. 'Meclis'e mi?' diye sordular, 'Hiç fark etmez' dedim. Genel merkeze de gelebileceklerini söyledim. Tercihi onlara bıraktım. Onlarla bir işbirliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var. 'Siz bize destek verin hem de bunu kamuoyunda söylemeyelim' deme niyetinde değilim. Bütün seçmen, belli hassasiyetleri olan, belli beklentileri olan seçmenler bilsin.

  BirGün Gazetesi'ne konuşan Özgür Özel, örneği ise selefi Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zafer Partisi ile yaptığı gizli protokolden verdi. "Gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini ve bunun bize bir maliyet yüklediğini de kendi kulaklarımla duydum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ÇOK SAYIDA PARTİNİN İTTİFAKINI DOĞRU BULMUYORUM"

  Peki, CHP cumhurbaşkanlığı seçimi sürecindeki gibi bir ittifak planlıyor mu? Özgür Özel, "Çok sayıda partinin bundan sonra bir ittifak kurmasını doğru, gerekli ve uygun bulmuyorum" ifadelerini kullandı. Partilerin seçim bölgelerine özel iş birlikleri olabileceğini belirtti. İttifak kelimesi için de "Biraz yoruldu" diyen Özgür Özel, 'işbirliği' demenin doğru olacağını söyledi.

  Özgür Özel göreve geldiği kurultayın sandığa da kendileri için olumlu bir katkı sunacağını söyledi. "Önümüzdeki 4 yıllık sürecin sonunda CHP'nin oylarını yüzde 35'in üzerine çıkaracağını düşünüyorum" dedi.

  "BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEÇMEN MEMNUNİYETİNE BAĞLI"

  CHP'nin oylarının yüksek olduğu yerlerde mevcut belediye başkanının tekrar aday gösterilmesinin ise seçmenin memnuniyetine bağlı olduğunu vurguladı. Özel, "2019'daki seçimden gerideyse değişecek" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow