hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP liderine Kavala davası tepkisi

  KAYNAKCNN TÜRK

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasının tamamını Osman Kavala'nın da yargılandığı gezi davası kararına ayırmasına ve orada söylediği sözlere parti içinden tepki var. CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, gezi kararından bir gün sonra açıklanan Eski Genel Başkan Deniz Baykal'a kumpas davası kararını hatırlatarak tepkisini dile getirdi. "Kılıçdaroğlu Kavala için ant içti, Baykal için sağır dilsiz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu haftaki grup toplantısında yapacağı konuşmayı bir kenara bırakmış. Yaklaşık 10 dakika süren konuşmasının tamamını pazartesi günü açıklanan gezi davası kararına ayırmıştı. CHP liderinin o grupta yaptığı konuşmaya parti içinden tepki geldi. CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, gezi kararı sonrası açıklanan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a kumpas davası kararına ilişkin Kılıçdaroğlundan tepki gelmemesini eleştirdi.

  Ateş,"Deniz Baykal’a kurulan komplo davasında hüküm açıklandı. Hüküm eksik ve sakattır. CHP, davaya müdahil olmamış, bir tek duruşmaya avukat ve temsilci göndermemiştir. Osman Kavala kararı karşısında Türkiye’yi kavgaya davet eden, ateşe vermeye ant içen Kılıçdaroğlu, genel başkanına kurulan kumpas dava hükümü karşısında uluslararası kuruluşlar gibi sağır ve dilsizleşmiştir." sözlerini kullandı.

  Yazılı açıklama yapan Yılmaz Ateş, "Kılıçdaroğlu’nun, darbe destekleyicilerini savunmadaki gayreti, bu davadaki suskunluğu çok anlamlıdır, tarafını da belirlemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’nin milli çıkarlarını, insanlarını değil, küresel güçlerin çıkarlarını ve insanlarını tercih etmiştir. Keşke Türkiye’nin insanlarını ve milli çıkarlarını da savunabilse…” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow