CHP MYK'da neler konuşulacak?

CHP MYK'da neler konuşulacak?

Siyasetin gündemi yeni anayasa ve seçim barajı tartışmaları... CHP MYK'da bu iki başlık ele alınacak. Peki, diğer başlıklar ne? Detayları CHP Genel Merkezi'nde bulunan CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mustafa Berber'in açıklamaları şöyle:

CHP'nin gündeminde yeni anayasa ve seçim barajı tartışmaları var. Buna ilişkin CHP, güçlendirilmiş parlamenter sistem istediğini dile getirmişti. Yine buna ilişkin yapılan çalışmaların ele alınması bekleniyor.

Önemli gündem maddelerinden bir tanesi de Gara'da yaşanan o hain olay. 13 şehide ilişkin gelişmelerin yine CHP MYK toplantısında ele alınması ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarıyla birlikte bu konuyu, operasyonun detaylarını masaya yatırması bekleniyor.

Gözlerin çevrildiği bir diğer not ise koronavirüsle mücadele olacak. Koronavirüsle mücadele kapsamında CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün işletmecilerle görüşmüştü. Kılıçdaroğlu, sık sık online olarak işletmecilerle, esnafla görüşmelerini sürdürüyor. İşte o görüşmelerde konuşulan başlıkların da yine ele alınması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugün itibariyle köy okulları açılmıştı. Okulların açılmasında öğretmenlerin aşılanması da önemli bir başlıktı. Buna ilişkin detayları Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla birlikte değerlendirecek.

Saatler 12.00'yi gösterdiğin başladı toplantı. Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla birlikte yüz yüze gerçekleştiriyor o toplantıyı. Ve toplantının ardından saatler 15.00'i gösterdiğinde de CHP sözcüsü Faik Öztrak'ın kameraların karşısına geçmesi ve bir açıklama yapması bekleniyor.